25/04/2024
Μπάσκετ | Παρασκευή 28 Ιανουαρίου 2022 - 20:50

Παναθηναϊκός – Μπασκόνια LIVE ενημέρωση (75-63 ΤΕΛΙΚΟ)

Το a-sports.gr σας κρατά σε ανοιχτή γραμμή με τον αγώνα των «πρασίνων» για την 23η αγωνιστική της Ευρωλίγκας

- ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΜΕ F5 από υπολογιστές ή την αντίστοιχη εντολή από τα κινητά

21:00 Παναθηναϊκός – Μπασκόνια (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

Τα δεκάλεπτα: 22-8, 38-20, 57-32, 75-63.

Χαλάρωσε ο Παναθηναϊκός και το τελικό σκορ κολακεύει τους Βάσκους, με τους «πράσινους» να επικρατούν με 75-63.

Καλάθι ο Νέντοβιτς και 68-46 στο 35’. Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Τέλος τρίτου δεκαλέπτου στο 57-32 υπέρ των «πρασίνων».

Δεν μπορεί να σκοράρει με τίποτα η Μπασκόνια που συντρίβεται από τον Παναθηναϊκό με σκορ 48-25 στο 25’.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Ημίχρονο με σκορ 38-20 για τον Παναθηναϊκό που βγάζει αντίδραση μετά το χαμένο ματς κόντρα στην Εφές με μπάζερ μπίτερ, παίζοντας εξαιρετική άμυνα κόντρα στη Μπασκόνια επιτρέποντας μόλις 20 πόντους σε ισάριθμα λεπτά παιχνιδιού!

Κρατάει τη διαφορά η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη και προηγείται της Μπασκόνια με 29-15 στο 15’.

Τέλος πρώτου δεκαλέπτου με τον Παναθηναϊκό να βρίσκεται στο +14 με σκορ 22-8 με οδηγό την εξαιρετική του σήμερα άμυνα.

Φοβερό ξεκίνημα από τον Παναθηναϊκό στο ματς και 16-4 στο 5', σαστισμένοι οι Βάσκοι.