Μπάσκετ | Παρασκευή 21 Ιανουαρίου 2022 - 19:00

Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός LIVE ενημέρωση (82-81 ΤΕΛΙΚΟ)

Το a-sports.gr σας κρατά σε ανοιχτή γραμμή με την αναμέτρηση των «πρασίνων» για την 22η αγωνιστική της Ευρωλίγκας

- ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΜΕ F5 από υπολογιστές ή την αντίστοιχη εντολή από τα κινητά

19.30: Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός (82-81 ΤΕΛΙΚΟ)

Τα δεκάλεπτα: 17-12, 39-42, 65-62, 82-81.

* Ο Γουάιτ για μία ακόμη φορά κρεμάει την ομάδα του χάνοντας σημαντική βολή μετά την ήττα από τη Μπάγερν στο Μόναχο. Τιμωρεί ο Μοερμάν στο φινάλε με ασύλληπτο τρίποντο και δίνει τη νίκη στην Εφές.

* 82-81 η Εφές με τρίποντο του Μοερμάν στη λήξη! Μπάζερ μπίτερ δέχθηκε ο Παναθηναϊκός και φεύγει ξανά ηττημένος από ξένη έδρα.

* 1/2 βολές για τον Παναθηναϊκό στα 19 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, το σκορ είναι 79-81.

* 79-80 ο Παναθηναϊκός 52 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, καθώς δόθηκε επανάληψη βολής στον Ντάνστον και έβαλε τη δεύτερη βολή τελικά.

* Ισοφάρισε η Εφές σε 76 όλα και στη συνέχεια ο Νέντοβιτς με δύο εύστοχες βολές του έκανε το 76-78, 1:41 για το τέλος.

* Μείωσε ο Μοερμάν για της Εφές σε 75-76 στο 38’.

* Στους 3 οι «πράσινοι» με δίποντο του Παπαπέτρου και 73-76 στο 36’.

* Τρίποντο ο Νέντοβιτς και ο Παναθηναϊκός μπροστά με 73-74, 5 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

* Μένουν 10’ για το διπλό του Παναθηναϊκού στην Τουρκία ή μία ακόμα ήττα φέτος στην Ευρωλίγκα για τον «εξάστερο».

* Λήξη τρίτου δεκαλέπτου, κοντά κρατιέται ο Παναθηναϊκός που υπολείπεται για 3 πόντους, με σκορ 65-62.

* Πέρασε μπροστά η Εφές με 53-51 στο 25’.

* Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

* Φοβερό κρεσέντο του Παναθηναϊκού από τη γραμμή του τριπόντου, έχοντας 8/15, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια όντας μπροστά στο ημίχρονο με σκορ 39-42.

* Επιστρέφει ο Παναθηναϊκός 5’ πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και βρίσκεται στο -2 από την Εφές: 29-27.

* Τέλος πρώτου δεκαλέπτου με σκορ 17-12 για τους γηπεδούχους. Με δυσκολία σκοράρει ο Παναθηναϊκός.

* Πέντε λεπτά για τη λήξη της πρώτης περιόδου και το ματς είναι στο 12-7 για τους Τούρκους.

* Πεντάδα Παναθηναϊκού: Πέρι, Σαντ-Ρος, Παπαπέτρου, Έβανς, Γουάιτ.

* Πεντάδα Εφές: Λάρκιν, Μίτσιτς, Μοερμάν, Άντερσον, Ντάνστον.