19/04/2024
Μπάσκετ | Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2021 - 22:05

Άνετος ο Άρης και +19

Οι «κίτρινοι» επιβλήθηκαν του Περιστερίου με 87-68

Την τέταρτη φετινή του νίκη στην Βasket League πήρε την Κυριακή (5/12) ο Άρης, κερδίζοντας εύκολα το Περιστέρι με 87-68 για την 9η αγωνιστική.

Στο «Νick Galis Hall» οι «κίτρινοι» με εξαιρετική άμυνα έκλεισαν το ημίχρονο στο +8 (36-28), για να... βραχυκυκλώσουν τελείως τους φιλοξενούμενους στο τρίτο δεκάλεπτο και η διαφορά ανέβηκε στους 19 πόντους (62-43).

Οι παίκτες του Σωτήρη Μανωλόπουλου δεν μπόρεσαν να κάνουν την αντεπίθεσή τους στην τελευταία περίοδο και οι Θεσσαλονικείς πήγαν εύκολα το ρεκόρ τους στο 4-4, έχοντας κορυφαίο τον Κέλι με 26 πόντους.

Στο 4-4 και το Περιστέρι, με τον Κόζι να είναι ο πρώτος σκόρερ με 17 πόντους.

Tα δεκάλεπτα: 19-15, 36-28, 62-43, 87-68

ΑΡΗΣ (Καστρίτης): Κάουαν 8, Λόκετ 8, Νετζήπογλου 6 (1), Γουίλιαμς 14 (4), Κέλι 26, Τζούιστον 10, Καμάρας, Σιδηροηλίας 4, Πουλιανίτης 8 (2), Πετανίδης 3, Κλόμπουτσαρ, Κώττας.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Μανωλόπουλος): ΜακΚρι 5 (1), Πέτεγουεϊ 11 (1), Χρυσικόπουλος 6 (2), Κατσίβελης 3 (1), Μπράουν 1, Μορέιρα 6, Κόζι 17 (5), Σαλούστρος 5 (1), Μίλερ 14 (2).