16/04/2024
Μπάσκετ | Παρασκευή 26 Νοεμβρίου 2021 - 21:15

Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός LIVE ενημέρωση 72-93 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το a-sports.gr σας κρατά σε ανοιχτή γραμμή με το ματς των «ερυθρόλευκων» για τη 12η αγωνιστική της Ευρωλίγκας

- ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΜΕ F5 από υπολογιστές ή την αντίστοιχη εντολή από τα κινητά

21.30: Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός 72-93 (ΤΕΛΙΚΟ)

* Απλά μένει το τελικό σκορ, γιατί δεν χάνει τη νίκη ο Ολυμπιακός... Στο 67-85 το σκορ 1.57 πριν το φινάλε του αγώνα.

* Πέντε λεπτά (4.58'' για την ακρίβεια) ακόμα και το σκορ είναι 63-80 για τους Πειραιώτες!

*Μπαίνει με +15 ο Ολυμπιακός στο τελευταίοπ 10λεπτο, θέλει αυτοκτονία για να χαθεί αυτό το ματς!

*Τέλος γ' περιόδου στο 57-72 το σκορ, πάντα μπροστά οι "ερυθρόλευκοι".

* Πάλι στο +15 ο Ολυμπιακός! Το σκορ στο 53-68 ενώ μένου 2.52'' για να ολοκληρωθεί και η 3η περίοδος.

*Ανοιχτό ματς με σούπερ επιθετικό Ολυμπιακό και σκορ ημιχρόνου 45-60!

Ανακάμπει ο Ολυμπιακός και είναι μπροστά 43-55, 2.02'' πριν το τέλος της 2ης περιόδου.

*Στο 7.48'' πριν το ημίχρονο η Αρμάνι Μιλάνο ισοφαρίζει σε 33-33!

* Αν και η διαφορά έφτασε και στο +12 για τον Ολυμπιακό, οι Ιταλοί μείωσαν και έκλεισαν την α' περίοδο με σκορ 25-30.

*6.58'' πριν το τέλος του πρώτου 10λεπτου με το σκορ στο 4-13!

- Ξεκίνησε καταπληκτικά ο Ολυμπιακός με τρία τρίποντα στη σειρά και σκορ 2-9 στο πρώτο αγωνιστικό δίλεπτο.

-Οι Πειραιώτες ξεκινούν το ματς με την ακόλουθη 5άδα: Γουόκαπ, Ντόρσεϊ, Παπανικολάου, Βεζένκοφ, Φαλ

* Το μεγάλο ζητούμενο είναι να καταφέρει ο Ολυμπιακός να κάνει την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στην Ευρωλίγκα.