23/04/2024
Μπάσκετ | Παρασκευή 19 Νοεμβρίου 2021 - 20:45

Ολυμπιακός - Μακάμπι LIVE ενημέρωση 90-73 (τελικό)

Το a-sports.gr σας κρατά σε ανοιχτή γραμμή με τον αγώνα των «ερυθρόλευκων» για τη 11η αγωνιστική της Ευρωλίγκας

- ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΜΕ F5 από υπολογιστές ή την αντίστοιχη εντολή από τα κινητά

21.00: Ολυμπιακός - Μακάμπι 90-73 (ΤΕΛΙΚΟ)

* Άνετη επικράτηση για τον Ολυμπιακό, που διατηρούν το απόλυτο με 7 νίκες σε 7 ματςεντός έδρας.

* Στο 87-68 το σκορ 1.30'' πριν το τέλος του ματς στο ΣΕΦ.

* Τέλος γ' περιόδου με το σκορ να έχει φτάσει πλέον στο 71-45 υπέρ των Πειραιωτών

* Ισορροπημένο το 2ο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 16-18 για τη Μακάμπι, αλλά η μεγάλη διαφορά χτίστηκε στο 1ο δεκάλεπτο και έτσι οι "ερυθρόλευκοι" πάνε με +25 στα αποδυτήρια, αφού το ταμπλό γράφει Ολυμπιακός - Μακάμπι 51-26.

* Λήξη α' περιόδου με τον Ολυμπιακό να κάνει περίπατο με 35-8!

*Έχει ξεκινήσει φορτσάτα ο Ολυμπιακός και προηγείται με 31-8 στο 2.31'' πριν το φινάλετου πρώτου 10λεπτου.

* Με Γουόκαπ, Ντόρσεϊ, Φαλ, Παπανικολάου, Βεζένκοφ ξεκίνησαν οι "ερυθρόλευκοι" το ματς...