23/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2021 - 00:45

Πεντάρα για τη Δόξα Δράμας

Οι «μαυραετοί» επιβλήθηκαν με 5-2 του Θερμαϊκού Θέρμης

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε την Κυριακή (31/10) η Δόξα Δράμας, παίρνοντας επιβλητική εντός έδρας νίκη με 5-2 κόντρα στον Θερμαϊκό Θέρμης για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Στο 8' ο Χατζηκυριάκου με κοντινό σουτ άνοιξε το σκορ, με το 2-0 να σημειώνει δέκα λεπτά αργότερα ο Στάικος.

Ο Κόντος σκόραρε με τη σειρά του στο 50ό λεπτό, για να μειώσουν οι φιλοξενούμενοι σε 3-2 χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πουρνάρα στο 60' και την κεφαλιά του Βενιζέλου στο 75'.

Οι «μαυραετοί» δεν πτοήθηκαν, ανέβασαν ξανά... ταχύτητα και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από την κεφαλιά του Ομασέρε στο 84' και το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Κόντου με σουτ στο 88'.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Κολιοφούκας, Τάσιος (76' Γεωργιάδης), Ιορδανίδης, Χατζηκούρτης, Ομασέρε, Τζανουλίνος, Ρούτσης (85' Κυριακίδης), Στάικος (60' Μπαρέττας), Στ. Θεοδοσιάδης, Χατζηκυριάκου (76' Παναγιώτου), Κόντος.

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ: Βεζυρίδης, Αγγελίδης, Ράντζα (40' Στυλιανού), Σιούτας, Αναστασιάδης (30' Πουρνάρας), Τρόκας, Πασιαρδής (46' Ηλιάδης), Κυριακίδης, Κράββαρης (60' Βενιζέλος), Διαμαντίδης (60' Δημητριάδης), Μαυρομάτης.