19/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 31 Οκτωβρίου 2021 - 01:00

Πρώτα χαμόγελα για τον Εθνικό...

Οι Πειραιώτες επικράτησαν με 2-1 της Θύελλας Ραφήνας

To πρώτο φετινό του τρίποντο στον 6ο όμιλο της Γ' Εθνικής σημείωσε ο Εθνικός το Σάββατο (30/10), κερδίζοντας με 2-1 τη Θύελλα Ραφήνας για τη 2η αγωνιστική.

Στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων oι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Διάκου, για να ισοφαρίσει ο Δρόσης στο 18' με ευστοχο πέναλτι.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζωγραφάκης στο 48' με διαγώνιο σουτ, ενώ στο 72' χάθηκε η ευκαιρία για το 3-1, καθώς ο Λύγκος σημάδεψε το δοκάρι σε πέναλτι που είχε κερδίσει ένα λεπτό νωρίτερα ο Διάκος σε ανατροπή του από τον Ανδρίκο.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Θεόφιλος Καλύβας): Μπαντίκος, Νταούλιας, Ζωγραφάκης, Αποστόλου (89' Δώδας), Παπαγεωργίου, Κούντου (53' λ. τρ. Δούμουρας), Ντάφλας, Μπελέρης, Λύγκος, Διάκος (90'+1 Πάππος), Κακοσίμος.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Πρίφτη, Μαργέτης, Φύτρος, Μαντζώρος, Ανδρίκος, Ντόσκας (90' Σαντίκου), Αράπης (65' Ζέκιο), Μαρτίνος, Δρόσης, Σουλτανίδης (46' Γούλας), Παντελίδης (78' Παναγιώτου).