20/04/2024
Αρχείο Σπορ | Παρασκευή 6 Αυγούστου 2021 - 09:43

Ολυμπιακοί Αγώνες: Αποκλεισμός για Πιλίδη στα 65 κιλά ελευθέρας πάλης

Δεν τα κατάφερε ο Έλληνας πρωταθλητής που ηττήθηκε από τον Πολωνό Μαγκομεντμουράντ Γκατζίεφ, αλλά ελπίζει σε ρεπεσάζ

Τον αποκλεισμό από τη συνέχεια των Ολυμπιακών Αγώνων γνώρισε το πρωί της Παρασκευής (6/8) ο Γιώργος Πηλίδης στον πρώτο γύρο της ελευθέρας πάλης στα 65 κιλά και έμεινε εκτός τελικού.

Ο Γιώργος Πιλίδης ηττήθηκε με 11-0 από τον Πολωνό Μαγκομεντμουράντ Γκατζίεφ στον πρώτο του αγώνα σε Ολυμπιακούς Αγώνες, με τον Πολωνό παγκόσμιο πρωταθλητή να φτάνει εύκολα στο 7-0 και εν συνεχεία πήρε άλλους τέσσερις πόντους με τεχνική πτώση στον Πηλίδη.

Πλέον ο νεαρός πρωταθλητής μας ελπίζει στον αντίπαλο του να προκριθεί στον τελικό της κατηγορίας προκειμένου να διεκδικήσει, μέσω ρεπεσάζ, το χάλκινο μετάλλιο.