Στοιχηματίζω | Σάββατο 19 Ιουνίου 2021 - 10:20

«Τσεκάρει» το εισιτήριο για τους «16» στη Βουδαπέστη

Η στοιχηματική πρόταση του a-sports.gr για το Σάββατο (19/6)

Η στοιχηματική πρόταση του a-sports.gr για το Σάββατο (19/6)Δεν τα κατάφερε η Αγγλία και έτσι δεν πέτυχε η πρόταση μας για την Παρασκευή (19/6), ωστόσο, συνεχίζουμε με την επιλογή μας για το Σάββατο (19/6), προκειμένου να σας οδηγήσουμε ξανά στα κέρδη και στο ταμείο.

Πάμε να δούμε αναλυτικά τις επιλογές μας…

Απόψε, λοιπόν, έχουμε μια ενδιαφέρουσα αναμέτρηση για την δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων, που θα πραγματοποιηθεί στη «Πούσκας Αρένα» της Βουδαπέστης, το Σάββατο (19/6, 16:00), με την Ουγγαρία να αντιμετωπίζει την Γαλλία.

Oυγγαρία: Πάλεψε σε πολύ μεγάλο βαθμό κόντρα στην κάτοχο του τροπαίου Πορτογαλία στην πρεμιέρα, όμως ένα γκολ των αντιπάλων της στο τέλος, απογοήτευσε τους παίκτες του Ρόσι, οι οποίοι «κατέρρευσαν» στα τελευταία λεπτά και η ήττα με 3-0 ήρθε μοιραία.

Αμυντικά μπορεί οι Ούγγροι να είχαν ένα εξαιρετικό ματς για 84' λεπτά, ωστόσο αυτό τους κόστισε επιθετικά, αφού δημιούργησαν ελάχιστες φάσεις στα αντίπαλα καρέ. Οι Μαγυάροι το μόνο σίγουρο είναι ότι παρά τον επερχόμενο αποκλεισμό της, θα παλέψουν μέχρι τέλους τα δύο εναπομείναντα ματς του ΣΤ’ Γκρουπ με Γαλλία και Γερμανία.

Απουσίες: Αποχώρησε από την αποστολή ο τραυματίας μέσος Γκάζνταγκ

Πιθανή ενδεκάδα: Γκουλάτσι – Λόβρεντσιτς, Μπότκα, Ορμπαν, Ατ. Σάλαϊ, Φιόλα – Κλάινχαϊσλερ, Σέφερ (Νεγκό), Νάγκι – Αντ. Σάλαϊ, Ρ. Σάλαϊ (Σεν)

Γαλλία: Στο σούπερ ντέρμπι της 1ης αγωνιστικής του Euro, η Γαλλία πήρε «άριστα» και εκμεταλλευόμενη το αυτογκόλ του Χούμελς στο 20’, έκανε την απαραίτητη διαχείριση του αγώνα, διατηρώντας το υπέρ της σκορ (1-0) μέχρι τέλους.

Με στόχο το 2/2, οι Γάλλοι θα πάνε από τη Γερμανία στην Ουγγαρία και τη Βουδαπέστη, ώστε να κερδίσουν και να «τσεκάρουν» από απόψε το εισιτήριό τους για τα νοκ-άουτ.

Απουσίες: O εξτρέμ Κομάν (30/5) έφυγε λόγω της γέννησης του παιδιού του

Πιθανή ενδεκάδα: Γιορίς – Παβάρ, Βαράν, Κιμπεμπέ, Ερναντέζ – Πογκμπά, Καντέ, Λεμάρ – Γκριζμάν, Μπενζεμά, Μ’Μπαπέ

Χρήσιμα στατιστικά για τις δύο ομάδες

Το παιχνίδι διεξάγεται στην «Πούσκας Αρένα» της Βουδαπέστης παρουσία 67.000 θεατών.

Η Ουγγαρία νίκησε στις 12 από τις 23 αναμετρήσεις τους, με τις 10 να είναι μέχρι το 1966.

Πέντε σερί επιτυχίες για τη Γαλλία, οι 4 με over, σημείο που ήρθε στα 15 από τα 23 παιχνίδια τους.

Τελευταία τους συνάντηση ήταν το 2005, 2-1 η Γαλλία σε φιλικό στο Μετς (2-0 ημίχρονο).

Δύο ευρείες νίκες έχουν πετύχει οι Γάλλοι απέναντι στους Ούγγρους σε μεγάλη διοργάνωση. Στο Μουντιάλ του 1978 (3-1) και του 1986 (3-0).

Οκτώ ματς αήττητη (επίσημα και φιλικά) η Γαλλία (7-1-0, 16-3 τέρματα). Τελευταία ήττα 11/11/2020 από τη Φινλανδία (0-2) σε φιλικό.

Εντεκα γκολ σε 5 ματς έχει δεχτεί η Ουγγαρία στα δύο τελευταία Euro, τα περισσότερα από οποιαδήποτε άλλη εθνική ομάδα.

Πέρασαν 43 χρόνια από την τελευταία φορά που η Ουγγαρία έχασε τα δύο πρώτα παιχνίδια ομίλων μεγάλης διοργάνωσης (Μουντιάλ 1978).

Εκτίμηση: Δίκαιο φαβορί οι «τρικολόρ», αφού έδειξαν και κόντρα στη Γερμανία, ότι δε χρειάζονται ιδιαίτερα να φορτσάρουν για να πάρουν αυτό που θέλουν. Οι Ούγγροι δίνοντας και απόψε το μεγαλύτερο βάρος στα μετόπισθεν, θα ψάξουν να κάνουν την έκπληξη. Εκτιμούμε πως η Γαλλία θα βρει τον τρόπο να τους ξεκλειδώσει νωρίτερα από την Πορτογαλία κι έτσι θα επιλέξουμε το διπλό σε συνδυασμό με το Over 2.5.