29/03/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ | Τετάρτη 6 Απριλίου 2011 - 02:37

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ 2-0 (σε LIVE μετάδοση από το apollon1891.gr)

Mείνετε συντονισμένοι την Τετάρτη (6/4) στο apollon1891.gr και παρακολουθήστε σε live μετάδοση, ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ, την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής. Το apollon1891.gr παράλληλα θα σας ενημερώνει ΑΜΕΣΑ και για ό,τι άλλο υπάρξει από το γήπεδο όταν η αποστολή των "κυανόλευκων" φτάσει εκεί.  Πατώντας στο πληκτρολόγιο σας το κουμπί F5 ή το ειδικό εικονίδιο της ανανέωσης στον υπολογιστή σας, θα βλέπετε στις οθόνες σας τι συμβαίνει στο ματς...

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Χάχαλης, Δαμιανίδης, Ντίνας, Ιωάννου, Κοιλιάρας, Λαμπρόπουλος, Κοκλιώτης, Ουρτάδο, Ατματσίδης, Κυβελίδης, Φούφουλας.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Κόης, Στρόμπουλος, Κύργιας, Αρχοντούλης, Μπούμπας, Κωνσταντίνου, Βέρμπης, Κατράνας, Βλάχος, Τσιλιγκίρης, Κρουσταλέλης.

Λίγο πριν από την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για το θάνατο της μητέρας του Αλέξη Κούγια.

2': Βλάχος από τα δεξιά πάσα σε Τσιλιγκίρη, που βρίσκεται εντός περιοχής της Παναχαϊκής, αλλά μπερδεύεται και τελικά υποπίπτει σε επιθετικό φάουλ.

15': Λάθος διώξιμο από τον Κύργια, σουτ Κυβελίδη εντός περιοχής, διώχνει με το πόδι αρχικά και εν συνεχεία μπλοκάρει ο Κόης.

18': Κυβελίδης ντρίμπλες μπροστά από τον Κύργια, σουτ διαγώνιο πάνω από τα δοκάρια.

30': Κίτρινη κάρτα στον Τσιλιγκίρη.

34': Φάουλ για την Παναχαϊκή από καλή θέση, με κομπίνα Ατματσίδης πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κόη.

39': Κίτρινη κάρτα στον Κυβελίδη.

Λήξη α' ημιχρόνου 0-0.

Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου ο διαιτητής Κύρκος απέβαλε τον Καρούλια και το φυσιοθεραπευτή της Παναχαϊκής Κοταντούλα, για μεταξύ τους επεισόδιο.

46': Κίτρινη κάρτα στον Κύργια.

53': Σέντρα Κοιλιάρα, κεφαλιά Κυβελίδη άουτ.

58': Σέντρα Ουρτάδο από τα δεξιά στην καρδιά της περιοχής περνάει ανεκμετάλλευτη, παρά την παρουσία Κυβελίδη και Ατματσίδη.

59': Στη θέση του Φούφουλα ο Καραγιάννης.

61': Τακουνάκι Κυβελίδη στο ύψος του πέναλτι σε Ατματσίδη, σουτ διώχνει σε κόρνερ ο Μπούμπας.

62': Αποβολή εις βάρος του Απόλλωνα. Μαρκάρισμα από πίσω του Κύργια στον Κυβελίδη, δεύτερη κίτρινη - κόκκινη.

64': Γκολ για την Παναχαϊκή. Σέντρα Ατματσίδη, ο Βλάχος ρίχνει κάτω τον Καραγιάννη, ο διαιτητής αφήνει το πλεονέκτημα, η μπάλα φτάνει στον Ουρτάδο, που πλασάρει από κοντά 1-0.

67': Κίτρινη κάρτα στον Κρουσταλέλη.

70': Κίτρινη κάρτα στον Ντίνα για θέατρο.

71': Αλλαγή για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Στη θέση του Αρχοντούλη ο Καραδέμητρος.

73': Σουτ Ντίνα διαγώνιο από καλή θέση, διώχνει εντυπωσιακά με εκτίνακη σε κόρνερ ο γκολκίπερ του Απόλλωνα Κόης.

74': Αλλαγή για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Στη θέση του Τσιλιγκίρη ο Λαζανάς.

75': Βλάχος μακρινό διαγώνιο σουτ, απελπιστικά άουτ.

79': Ατματσίδης σε Κυβελίδη από καλή θέση μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα, αντί για σουτ, κάνει κάτι σαν σέντρα και χάθηκε η ευκαιρία για την Παναχαϊκή.

81': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Στη θέση του Κυβελίδη ο Ακπαρίδης.

82': Κόρνερ Ντίνα αποτυγχάνει να πάρει την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση ο Ακπαρίδης, η μπάλα καταλήγει άουτ.

83': Αλλαγή για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Στη θέση του Μπούμπα ο Σουλελές.

86΄: Γκολ για την Παναχαϊκή. Ουρτάδο σε Καραγιάννη, που κάνει το σουτ, απομακρύνει προσωρινά ο Κωνσταντίνου, η μπάλα φτάνει στον  Δαμιανίδη, δυνατό σουτ, 2-0.

88': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Στη θέση του Ουρτάδο ο Βλασόπουλος.

90': Τρία λεπτά καθυστερήσεων δείχνει ο τέταρτος.

90'+1: Μακρινό σουτ Καραδέμητρου, χωρίς καμία τύχη.

Λήξη αγώνα 2-0.