24/04/2024
Αγγλία | Τρίτη 1 Δεκεμβρίου 2020 - 00:17

«Πληγώθηκε» από τη Φούλαμ η Λέστερ

Εντός έδρας ήττα με 2-1 για τις «αλεπούδες» * Νίκη της Γουέστ Χαμ επί της Άστον Βίλα (2-1)

Περίοδο ντεφορμαρίσματος φαίνεται ότι διανύει πλέον η Λέστερ, γνωρίζοντας τη Δευτέρα (30/11) την εντός έδρας ήττα από τη Φούλαμ με 2-1.

Στο ματς της 10ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ οι Λονδρέζοι, που με 7 βαθμούς είναι στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού, έβαλαν τις βάσεις για το διπλό από το α' ημίχρονο με τα γκολ των Λούκμαν στο 30' και Καβαλέιρο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 38', για να μειώσει απλά ο Μπαρνς στο 86' για την εκ των αντιπάλων της ΑΕΚ στον 7ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ.

Έτσι, οι «αλεπούδες» με 18 βαθμούς παρέμειναν στην 4η θέση, με τη Γουέστ Χαμ να ακολουθεί στην 5η θέση με 17 πόντους ύστερα από τη νίκη της με 2-1 επί της Άστον Βίλα.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Παρασκευή (27/11)

Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ 0-2 (88' Γουίλσον, 89' Ζοέλιντον)

Σάββατο (28/11)

Μπράιτον - Λίβερπουλ 1-1 (90'+3 πέν. Γκρος - 60' Ντιόγκο Ζότα)

Μάντσεστερ Σίτι - Μπέρνλι 5-0 (6', 22', 69' Μαχρέζ, 41' Μεντί, 66' Τόρες)

Έβερτον - Λιντς 0-1 (79' Ραφίνια)

Γουέστ Μπρομ - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 1-0 (13' Kάλαχερ)

Κυριακή (29/11)

Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-3 (23' Mπέντναρεκ, 33' Γουόρντ-Πράουζ - 59' Μπρούνο Φερνάντες, 74', 90'+2 Καβάνι)

Τσέλσι - Τότεναμ 0-0

Άρσεναλ - Γουλβς 1-2 (30' Γκάμπριελ - 27' Νέτο, 42' Ποντένσε)