20/04/2024
ΑΕΚ | Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2020 - 22:35

Καρέρα: «Μας λείπει η αγριάδα και η... κακία στο σκοράρισμα»

Ήθελε περισσότερα γκολ ενάντια στον Αστέρα Τρίπολης ο προπονητής της ΑΕΚ

Νίκη στην Τρίπολη πήρε η ΑΕΚ ενάντια στον Αστέρα, ωστόσο ο Μάσιμο Καρέρα ήθελε περισσότερα γκολ από τους παίκτες του στο τελικό 1-2.

Μιλώντας στη Νοva, o Ιταλός προπονητής είπε χαρακτηριστικά ότι οι ποδοσφαιριστές του πρέπει να δείχνουν μεγαλύτερη αγριάδα και... κακία στο σκοράρισμα.

«Θεωρώ ότι κάναμε έναν μεγάλο αγώνα απέναντι σε έναν καλό αντίπαλο. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο κάναμε πολλές ευκαιρίες και δυστυχώς δεν τις κάναμε γκολ και το πέτυχε ο αντίπαλος. Συμβαίνει αυτό στο ποδόσφαιρο. Μας έβαλαν δύσκολα. Αλλα ήμασταν πολύ καλοί και στο δεύτερο ημίχρονο. Πιέσαμε ψηλά και τελικά πήραμε τη νίκη.

Μας έλειψε λίγη… κακία, λίγο επιθετικότητα στο τέρμα. Αυτό νομίζω ότι μας λείπει. Λίγη αγριάδα για να σκοράρεις. Όταν έχεις την ευκαιρία πρέπει να σκοράρεις. Δεν ξέρω αν ηταν θέμα αλτρουισμού. Όταν έχεις την ευκαιρία, πρέπει να έχεις την κακία να σκοράρεις», δήλωσε ο τεχνικός της Ένωσης.

Ενώ για τη φρεσκάδα μετά τη διακοπή κι αν αποδίδει η καλοκαιρινή προετοιμασία, σχολίασε: «Όχι, αυτό είναι το αποτέλεσμα της δουλειάς καθημερινά, ώστε να φτάσουν οι παίκτες στο τέλειο αποτέλεσμα».