19/04/2024
Μπάσκετ | Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2020 - 20:04

Πρώτα χαμόγελα στον Ιωνικό

Οι Νικαιώτες πήραν το διπλό με 91-81 επί του Λαυρίου στο ντεμπούτο του Αγγέλου στον πάγκο

Σεφτέ στις νίκες στη φετινή Βasket League έκανε ο Ιωνικός την Κυριακή (22/11), επικρατώντας εκτός έδρας του Λαυρίου με 91-81 για την 5η αγωνιστική.

Στο ντεμπούτο του Βαγγέλη Αγγέλου στον πάγκο οι Νικαιώτες ήταν ανώτεροι και στα 40 λεπτά, κλείνοντας στο +8 το α' ημίχρονο (43-51) και διατηρώντας τον έλεγχο στο δεύτερο μέρος.

Σμιθ, Χουγκάζ, Πρίτζετ και Χόλογουελ... τράβηξαν το κουπί στο σκοράρισμα, Μουράτος και Κάρτερ με 17 πόντους έκαστος οι καλύτεροι των γηπεδούχων, που με δύο αγώνες λιγότερους είναι στο 0-3.

Τα δεκάλεπτα: 22-27, 43-51, 58-63, 81-91

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Μουράτος 17 (2), Άλστον 2, Ντιαλό 14 (1), Ντέιβις 5, Γερομιχαλός 4, Κάρτερ 17 (2), Σάβατζ 6 (1), Έβανς 2, Λεγκίκας 9 (3), Μαστρογιαννόπουλος 5 (1).

ΙΩΝΙΚΟΣ (Αγγέλου): Σμιθ 18 (1), Ζάισλοφτ 10 (3), Πρίτζετ 16 (2), Φιτζπάτρικ 6, Τουντζιαράκης, Πετρόπουλος 6, Χάμοντς 3 (1), Χόλογουελ 14, Χουγκάζ 18 (3).