29/03/2024
Γαλλία | Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2020 - 00:55

Νίκη με ανατροπή για τη Μονακό απέναντι στην Παρί

Οι Μονεγάσκοι επικράτησαν των Παριζιάνων με σκορ 3-2, ενώ στο άλλο παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος η Μπορντό επιβλήθηκε της Ρεν εκτός έδρας με 1-0

Μια σπουδαία ανατροπή πέτυχε η Μονακό σε βάρος της Παρί Σεν Ζερμέν, αφού γύρισε το 0-2, σε 3-2 στο δεύτερο ημίχρονο.

Συγκεκριμένα στον αγώνα της Παρασκευής (20/11), για το γαλλικό πρωτάθλημα, η Παρί προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο και σκόρερ το Μπαπέ στο 25’ και στο 37’ με πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Μονακό αντέδρασε και πέτυχε την ολική ανατροπή με τον Φόλαντ να σημειώνει δύο τέρματα στο 52’ και στο 66’ της αναμέτρησης και τον Φάμπρεγας με πέναλτι στο 82’ να γυρίζει ολοκληρωτικά, ένα σπουδαίο παιχνίδι.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Μπορντό πέρασε με 1-0 από την έδρα της Ρεν και γκολ του Χατέμ Μπεν Αρφά στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το προφίλ της 11ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (20/11)

Ρεν - Μπορντό 0-1 (36' Μπεν Αρφά)

Μονακό - Παρί Σεν Ζερμέν 3-2 (52', 66' Φόλαντ, 82' πεν. Φάμπρεγκας - 25', 37' πεν. Εμπαπέ)

Λιλ - Λοριάν (22:00)

*Το παιχνίδι Μαρσέιγ - Νις αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων κορονοϊού στους φιλοξενούμενους