05/12/2020
Διοικητικά - Δικαστικά | Πέμπτη 22 Οκτωβρίου 2020 - 15:39

Football League 2020-21: Το πρόγραμμα σε Βόρειο και Νότιο όμιλο

Αυτή είναι η νέα σεζόν στην τρίτη επαγγελματική κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης (22/10) η κλήρωση για το πρόγραμμα σε Βόρειο και Νότιο όμιλο της FootballLeague. Πριν την έναρξη της διαδικασίας ο πρόεδρος της Ένωσης SL2-FL, Λεωνίδας Λεουτσάκος ξεκαθάρισε ότι ο διαχωρισμός Ολυμπιακού Βόλου και Νίκης Βόλου έγινε κατόπιν κλήρωσης για να μην συμπέσουν οι δύο ομάδες της ίδιας πόλης μαζί.

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η
Απόλλων Πόντου - Θεσπρωτός Καβάλα - Πανσερραϊκός Ολυμπιακός Βόλου - Τρίγλια Πιερικός - Αλμωπός Αριδαίας Βέροια - Κοζάνη

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η
Θεσπρωτός - Καβάλα Βέροια - Απόλλων Πόντου Τρίγλια - Αλμωπός Αριδαίας Πανσερραϊκός - Πιερικός Κοζάνη - Ολυμπιακός Βόλου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η
Απόλλων Πόντου - Καβάλα Ολυμπιακός Βόλου - Βέροια Πιερικός - Θεσπρωτός Τρίγλια - Πανσερραϊκός Αλμωπός Αριδαίας - Κοζάνη

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η
Θεσπρωτός - Τρίγλια Βέροια - Αλμωπός Αριδαίας Καβάλα - Πιερικός Ολυμπιακός Βόλου - Απόλλων Πόντου Κοζάνη - Πανσερραϊκός

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η
Απόλλων Πόντου - Πιερικός Αλμωπός Αριδαίας - Ολυμπιακός Βόλου Τρίγλια - Καβάλα Πανσερραϊκός - Βέροια Θεσπρωτός - Κοζάνη

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η
Βέροια - Θεσπρωτός Ολυμπιακός Βόλου - Πανσερραϊκός Πιερικός - Τρίγλια Αλμωπός Αριδαίας - Απόλλων Πόντου Κοζάνη - Καβάλα

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η
Θεσπρωτός - Ολυμπιακός Βόλου Καβάλα - Βέροια Τρίγλια - Απόλλων Πόντου Πανσερραϊκός - Αλμωπός Αριδαίας Κοζάνη - Πιερικός

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η
Απόλλων Πόντου - Πανσερραϊκός Ολυμπιακός Βόλου - Καβάλα Πιερικός - Βέροια Αλμωπός Αριδαίας - Θεσπρωτός Κοζάνη - Τρίγλια

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η
Βέροια - Τρίγλια Καβάλα - Αλμωπός Αριδαίας Πιερικός - Ολυμπιακός Βόλου Πανσερραϊκός - Θεσπρωτός Απόλλων Πόντου - Κοζάνη

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η
Νίκη Βόλου - Αιγάλεω Ιάλυσος - Καλλιθέα Αστέρας Βλαχιώτη - Ασπρόπυργος Σαντορίνη - Καλαμάτα Ρόδος - Επισκοπή

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η
Αιγάλεω - Ιάλυσος Ρόδος - Νίκη Βόλου Ασπρόπυργος - Καλαμάτα Καλλιθέα - Σαντορίνη Επισκοπή - Αστέρας Βλαχιώτη

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η
Νίκη Βόλου - Ιάλυσος Αστέρας Βλαχιώτη - Ρόδος Σαντορίνη - Αιγάλεω Ασπρόπυργος - Καλλιθέα Καλαμάτα - Επισκοπή

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η
Αιγάλεω - Ασπρόπυργος Ρόδος - Καλαμάτα Ιάλυσος - Σαντορίνη Αστέρας Βλαχιώτη - Νίκη Βόλου Επισκοπή - Καλλιθέα

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η
Νίκη Βόλου - Σαντορίνη Καλαμάτα - Αστέρας Βλαχιώτη Ασπρόπυργος - Ιάλυσος Καλλιθέα - Ρόδος Αιγάλεω - Επισκοπή

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η
Ρόδος - Αιγάλεω Αστέρας Βλαχιώτη - Καλλιθέα Σαντορίνη - Ασπρόπυργος Καλαμάτα - Νίκη Βόλου Επισκοπή - Ιάλυσος

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η
Αιγάλεω - Αστέρας Βλαχιώτη Ιάλυσος - Ρόδος Ασπρόπυργος - Νίκη Βόλου Καλλιθέα - Καλαμάτα Επισκοπή - Σαντορίνη

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η
Νίκη Βόλου - Καλλιθέα Αστέρας Βλαχιώτη - Ιάλυσος Σαντορίνη - Ρόδος Καλαμάτα - Αιγάλεω Επισκοπή - Ασπρόπυργος

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η
Ρόδος - Ασπρόπυργος Ιάλυσος - Καλαμάτα Σαντορίνη - Αστέρας Βλαχιώτη Καλλιθέα - Αιγάλεω Νίκη Βόλου - Επισκοπή

Μοιραστείτε το: