28/03/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ | Πέμπτη 22 Οκτωβρίου 2020 - 00:54

Παράσχος: «Αν βάζαμε το πέναλτι, μπορούσαμε ακόμα και τη νίκη»

Δύο πρόσωπα ο Απόλλων Σμύρνης ενάντια στον ΠΑΣ Γιάννινα, σύμφωνα με τον έμπειρο τεχνικό

Την ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα γνώρισε στη Ριζούπολη ο Απόλλων Σμύρνης, με τον Γιώργο Παράσχο να κάνει λόγο για δύο πρόσωπα που έδειξε η ομάδα του.

Ο τεχνικός της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» είχε να λέει και για το χαμένο πέναλτι, σημειώνοντας ότι αν γινόταν σε εκείνο το χρονικό σημείο το 1-2 θα μπορούσε να διεκδικήσει και τη νίκη ο Απόλλων.

«Είχαμε δύο πρόσωπα, ένα α' ημίχρονο που πραγματικά ο ΠΑΣ Γιάννινα μάς πίεσε πάρα πολύ. Δεν είχαμε την ηρεμία, δεν είχαμε την υπομονή και καταφέραμε στα τελευταία δύο λεπτά του α' ημιχρόνου δυστυχώς να δεχτούμε δύο γκολ. Από εκεί και πέρα αλλάξαμε εικόνα στο β' ημίχρονο, μας βοήθησαν πάρα πολύ και οι αλλαγές που κάναμε.

Ήμασταν άτυχοι που δεν βάλαμε το πέναλτι, γιατί μπορούσαμε ακόμα και τη νίκη. Θα μπορέσουμε να σταθεροποιήσουμε την απόδοσή μας όσο θα περνάει ο καιρός και από εκεί και πέρα να βρούμε κι έναν μόνιμο κορμό να παίζουμε καλύτερα», ανέφερε στη Νοva ο Παράσχος.

Επίσης, δήλωσε:

Για την επιλογή του να εκτελέσει το πέναλτι ο Φατιόν: «Είχε 14 στα 14, γι' αυτό και τον φώναξα. Δεν είχε χάσει πέναλτι εδώ και χρόνια, αλλά δυστυχώς κάποτε χάνεις».

Για το τι κρατάει από το ματς: «Κρατάμε το β' ημίχρονο. Πρέπει να βρούμε το φάρμακο για καλύτερη κυκλοφορία και καλύτερη εικόνα απ' αυτή που δείξαμε σήμερα».