28/03/2024
Champions League | Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2020 - 21:51

«Καθάρισε» ο Μοράτα για τη Γιουβέντους

Έβαλε και τα δύο γκολ στο διπλό με 2-0 επί της Ντιναμό Κιέβου * Στο φινάλε σόκαρε η Μπριζ τη Ζενίτ (1-2)

Καλό ξεκίνημα στον 7ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ έκανε η Γιουβέντους, κερδίζοντας με 2-0 την Ντιναμό Κιέβου το βράδυ της Τρίτης (20/10).

Στο «Ολιμπίσκι» ο Άλβαρο Μοράτα ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, ανοίγοντας το σκορ στο πρώτο λεπτό του β' ημιχρόνου, ενώ στο 84' «κλείδωσε» με κεφαλιά το τρίποντο των «μπιανκονέρι».

Μεγάλο διπλό πήρε από την πλευρά της η Μπριζ για τον 6ο όμιλο, επικρατώντας της Ζενίτ με 2-1 στην Αγία Πετρούπολη, με τον Ντένις να δίνει προβάδισμα στους Βέλγους στο 63', που ισοφαρίστηκαν από αυτογκόλ του Χόρβατ στο 74'.

Όλα έδειχναν πως θα τελείωνε ισόπαλο το παιχνίδι, αλλά στο 90'+3 ο 19χρονος Ντε Κετελέρε σκόραρε και... πάγωσε τους Ρώσους.