20/04/2024
Αρχείο | Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2020 - 13:51

Φιλική νίκη για τον Ιάλυσο

Συνεχίζουν την προετοιμασία τους οι Ροδίτες, επικράτησαν με 3-0 του Αστέρα Παστίδας

Την προετοιμασία του για το επόεμνο πρωτάθλημα της Football League συνεχίζει ο Ιάλυσος… Η ομάδα του Βαγγέλη Χαντέ αντιμετώπισε σε φιλικό ματς την Κυριακή (18/10) την τοπική ομάδα Αστέρα Παστίδας, την οποία και νίκησε με 3-0.

Το α’ ημίχρονο έληξε ισόπαλο, αλλά τα καλά ο Ιάλυσος τα κράτησε για το δεύτερο μισό του τεστ… Διάστημα, κατά το οποίο ο Βασίλης Παπαδόπουλος -ΦΩΤΟ- έκανε ανεπίσημο χατ τρικ βρίσκοντας αντίπαλα δίχτυα τρεις φορές (47’, 67’, 83’) διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

ΙΑΛΥΣΟΣ: Ανδρούτσος, Πατσίλης, Καρπαθάκης, Τερζίου, Μπουσάι, Ρεκλείτης, Σκεντεράι, Μπάρδης, Ζουνίνιο, Σταθόπουλος, Παπαδόπουλος.

Στο β’ ημίχρονο χρόνο συμμετοχής πήραν και οι: Τσιγάρος, Μαστραντωνάκης, Κουτσούμπελας, Αποστολάτος, Καντούτσης, Σαββάκης, Αζεμάι, Χατζησάββας, Λουσέρο.