23/04/2024
Ιταλία | Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2020 - 00:10

Πεντάσφαιρη η Ρόμα

Επιβλητικό τρίποντο με 5-2 κόντρα στην Μπενεβέντο για τους «τζιαλορόσι»

Σε εξαιρετική κατάσταση βρέθηκε η Ρόμα το βράδυ της Κυριακής (18/10), παίρνοντας επιβλητική νίκη με 5-2 ενάντια στην Μπενεβέντο για την 4η αγωνιστική της Σέριε Α.

Στο «Ολίμπικο» οι νεοφώτιστοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5' με τον Καπράρι, για να ισοφαρίσει ο Πέδρο στο 31' και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντζέκο έγραψε το 2-1.

Ο Λαπαντούλα πήγε να δώσει νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι σκοράροντας στο 55', αλλά κυριάρχησαν εν συνεχεία οι «τζιαλορόσι», με τον Βερετούτ να σημειώνει το 3-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 69', τον Ντζέκο να βάζει δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 77ο λεπτό και τον Κάρλες Πέρεθ στο 89' να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Σάββατο (17/10)

Νάπολι - Αταλάντα 4-1 (23', 27' Λοσάνο, 30' Πολιτάνο, 43' Oσιμέν - 69' Λάμερς)

Ίντερ - Μίλαν 1-2 (29' Λουκάκου - 13', 16' Ιμπραΐμοβιτς)

Σαμπντόρια - Λάτσιο 3-0 (32' Κουαλιαρέλα, 41' Αουτζέλο, 74' Ντάμσγκααρντ)

Κροτόνε - Γιουβέντους 1-1 (12' Σίμι - 21' Μοράτα)

Κυριακή (18/10)

Μπολόνια - Σασουόλο 3-4 (9' Σοριάνο, 39' Σβάνμπεργκ, 60' Όρσολιτς - 18' Μπεράρντι, 64' Τζούριτσιτς, 70' Καπούτο, 77' αυτ. Τομιγιάσου)

Σπέτσια - Φιορεντίνα 2-2 (39' Βέρντε, 75' Φαρίας - 2' Πετσέλα, 4' Μπιράγκι)

Τορίνο - Κάλιαρι 2-3 (4' πέν., 49' Μπελότι - 12' Πέδρο, 19', 73' Σιμεόνε)

Ουντινέζε - Πάρμα 3-2 (28' Σαμίρ, 52' αυτ. Ιακοπόνι, 89' Πουσέτο - 26' Ερνάνι, 70' Καραμό)

Ρόμα - Μπενεβέντο 5-2 (31' Πέδρο, 35', 77' Ντζέκο, 69' πέν. Βερετούτ, 89' Πέρεθ - 5' Καπράρι, 55' Λαπαντούλα)