20/04/2024
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ | Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020 - 12:01

Ελευθερόπουλος: «Δουλεύουμε για να είμαστε έτοιμοι στην πρεμιέρα»

Οι δηλώσεις του τεχνικού της Παναχαϊκής μετά το φιλικό με την Καλαμάτα

Στο Panachaiki TV μίλησε ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος, μετά την ήττα της Παναχαϊκής από την Καλάματα με 2-1 σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στη Γαστούνη, το Σάββατο (17/10).

Ο προπονητής των «κοκκινόμαυρων» ανέφερε ότι ήταν το καλύτερο πρώτο ημίχρονο που έχει κάνει ως τώρα η ομάδα του στα φιλικά, ενώ τόνισε ότι άπαντες δουλεύουν με στόχο να είναι έτοιμοι στην πρεμιέρα.

Αναλυτικά, όσα είπε:

«Θεωρώ πως ήταν το καλύτερο πρώτο μέρος που έχουμε κάνει ως τώρα και είναι κρίμα που δεν το καρπωθήκαμε με παραπάνω γκολ με βάση και τις μεγάλες ευκαιρίες που δημιουργήσαμε.

Η κομβική στιγμή ήταν το χαμένο πέναλτι, το δεύτερο μέρος ήταν πιο ισορροπημένο και μετά το 2-1 δεν απειληθήκαμε καθόλου και είχαμε φάσεις για να ισοφαρίσουμε.

Είμαστε η Παναχαϊκή και πρέπει να έχουμε την ίδια καλή εικόνα και στα 90 λεπτά, με το δεύτερο μέρος να είναι προβληματικό και όχι σαν το πρώτο που επιβληθήκαμε.

Δεν μας προβληματίζει που καθυστέρησε η σέντρα, δουλεύουμε με στόχο να είμαστε πανέτοιμοι με την έναρξη του πρωταθλήματος. Θα ανταποδώσουμε την στήριξη του κόσμου στο πρωτάθλημα».