25/04/2024
Ομάδες | Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020 - 18:16

Φιλικό Χ για Τρίκαλα και Διαγόρα

Στο 1-1 έμειναν στον Βόλο ο ΑΟΤ και οι Ροδίτες

Δεν υπήρξε νικητής στην κυριακάτικη (11/10) φιλική αναμέτρηση των Τρικάλων με τον Διαγόρα, μένοντας στο ισόπαλο 1-1.

Το ματς έγινε στο ΕΑΚ Βόλου, με τους Θεσσαλούς να ανοίγουν το σκορ στο 15', όταν ο Σταματής πάσαρε στον Αλμπάνη, που με σουτ βρήκε δίχτυα για το 1-0.

Οι Ροδίτες απάντησαν δέκα λεπτά αργότερα, με τον Μπαστακό να τροφοδοτεί τον Τσιαντούλα, ο οποίος ισοφάρισε με διαγώνιο σουτ.

Στο 42' ο Παπαγεωργίου με σουτ άγγιξε το 2-1, αλλά ο Ρουγκάλας έδιωξε σωτήρια πάνω στη γραμμή, για να ακολουθήσει ένα β' ημίχρονο δίχως σημαντικές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και με το 1-1 να μην αλλάζει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

TΡΙΚΑΛΑ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιακουμής (69' Γκάρας), Νιάρος (77' Διαμαντόπουλος), Πιαστόπουλος (46' Χατζηκωνσταντίνου), Ντιαλόσι, Κεχαγιάς (77' Ζώγκος), Ριζογιάννης, Σκόνδρας (82' Λαμπίρης), Παπαγεωργίου (77' Λίτσιος) Πέλκας (65' Ευθυμίου), Σταματής (82' Μόλα), Αλμπάνης (82' Στεφανίδης).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσέλιος (58' Mαντζάρης), Σανδραβέλης (69' Δημήτρουλας), Κοντοχρήστος, Ρουγκάλας, Σελινιωτάκης, Αυγενικού (63' Νάτσης), Μασούρας, Τσιαντούλας (65' Μανωλάκης), Αθανασίου, Σμυρλής, Μπαστακός.

Πηγή ΦΩΤΟ: goaltrikala