20/04/2024
Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ | Τετάρτη 7 Οκτωβρίου 2020 - 22:28

Νίκη στο Ρέθυμνο για τον Ο.Φ. Ιεράπετρας

Φιλική επικράτηση με 3-1 κόντρα στον Ρεθυμνιακό

Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλε την Τετάρτη (7/10) ο Μανώλης Παπαματθαιάκης στη φιλική εκτός έδρας νίκη του Ο.Φ. Ιεράπετρας με 3-1 ενάντια στον Ρεθυμνιακό.

Ο Γκίνη άνοιξε το σκορ στο 44' με κεφαλιά μετά το φάουλ που εκτέλεσε από δεξιά ο Αρναούτογλου, ενώ στο 47' ο Καλλιμάνης άγγιξε το 0-2, για να σημαδέψει με σουτ το οριζόντιο δοκάρι.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Γκίνη με σουτ διπλασίασε τα τέρματα του ΟΦΙ αλλά και τα προσωπικά του, για να μειώσει ένα λεπτό μετά ο Φράγκος με πλασέ, προλαβαίνοντας στην έξοδο τον Παπαδόπουλο.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 90'+2 ο Καλλιμάνης, βρίσκοντας δίχτυα με σουτ.

ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Λυρώνης): Κοκκαλάς, Τουρνάκης, Μυρθιανός (46' Κουδουνάκης), Μπούσδρας, Γεωργούλης (63' Δασκαλάκης), Δροσάκης (61' Ξεπαπαδάκης), Δελήμπασης, Ραμίρο (46' Φράγκος), Σαντιάγκο (67' Σηφακάκης), Παπιομίτογλου (72' Βρεττός), Αντιασβίλι.

ΟΦΙ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Παπαδόπουλος (61' Μπένκο), Καψάλης (46' Πριόνας), Φουάσης (65' Σμυρλάκης), Σμίλτος (55' Τσακμάκης), Ζήσης (46' Καπίας), Αρναούτογλου, Γκίνη (59' Αργκιλέσι), Λεμονής, Μπαράτα, Γκούφα (46' Χρυσοφάκης), Καλλιμάνης.