26/04/2024
Ιταλία | Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020 - 18:19

Μετά τα... ντόρτια η πεντάρα για την Αταλάντα

Σάρωσε με 5-2 την Κάλιαρι κι έκανε το 3 στα 3 στη Σέριε Α * Χ για Λάτσιο και Ίντερ

Εντυπωσιακή είναι και φέτος η Αταλάντα, που μετά τις τεσσάρες με Τορίνο και Λάτσιο πήγε στις πεντάρες την Κυριακή (4/10), κερδίζοντας με 5-2 την Κάλιαρι για την 3η αγωνιστική της Σέριε Α.

Ο Μουριέλ άνοιξε το σκορ στο 7', για να ισοφαρίσει στο 24' ο Γκοντίν, αλλά το α' ημίχρονο έκλεισε στο 4-1 με τα γκολ των Γκόμες στο 29', Πάσαλιτς στο 37' και Ζαπάτα στο 42'.

Ο Ζοάο Πέδρο μείωσε στο 52ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λάμερς στο 81'.

Την ίδια στιγμή, η Ίντερ έφυγε με το ισόπαλο 1-1 από το «Ολίμπικο» ενάντια στη Λάτσιο, με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να βρίσκει δίχτυα στο 30' και τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς να ισοφαρίζει στο 55'.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Παρασκευή (2/10)

Φιορεντίνα - Σαμπντόρια 1-2 (72' Βλάχοβιτς - 42' πέν. Κουαλιαρέλα, 83' Βέρε)

Σάββατο (3/10)

Σασουόλο - Κροτόνε 4-1 (19' Μπεράρντι, 58' πέν., 85' Καπούτο, 90'+3 Λοκατέλι - 49' πέν. Νουάνκβο)

Τζένοα - Τορίνο ANAΒΟΛΗ

Ουντινέζε - Ρόμα 0-1 (55' Πέδρο)

Κυριακή (4/10)

Αταλάντα - Κάλιαρι 5-2 (7' Μουριέλ, 29' Γκόμες, 37' Πάσαλιτς, 42' Ζαπάτα, 81' Λάμερς - 24' Γκοντίν, 52' Ζοάο Πέδρο)

Μπενεβέντο - Μπολόνια 1-0 (66' Λαπαντούλα)

Λάτσιο - Ίντερ 1-1 (55' Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς - 30' Μαρτίνες)

Πάρμα - Βερόνα 1-0 (1' Κούρτιτς)