24/04/2024
Αρχείο | Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2020 - 12:03

Φιλική νίκη της Ρόδου επί της Καλαμάτας

Τα «ελάφια» επικράτησαν με 2-1 κόντρα στη Μαύρη Θύελλα

Τη νίκη με 2-1 σε φιλική αναμέτρηση με την Καλαμάτα πήρε η Ρόδος, στο γήπεδο των Γλυκών Νερών, την Κυριακή (27/9).

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Ρόδου είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και ήταν αρκετά απειλητική, με αποτέλεσμα να ανοίξει το σκορ στο 15’ με τον Γκίνη και να κάνει το 2-0 με τον Αρναρέλλη στο 20’.

Στην επανάληψη, ωστόσο η Καλαμάτα άλλαξε πρόσωπο και μείωσε σε 2-1 με πέναλτι του Σουμπίνιο, ενώ είχε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει το ματς στο 88’ με ένα σουτ του Παπατόλιου, το οποίο «έβγαλε» ο Αθανασόπουλος

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Αραμπατζής, Ράντι, Γκαλίτσιος, Ζερόμο, Κωνσταντινόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Νατσιόπουλος, Σουμπίνιο, Κέρι, Ηλιόπουλος, Νταούντ. Αγωνίστηκαν και οι: Tαΐρης, Παπαγεωργίου, Παπατόλιος, Ουέσλεϊ, Φελίπε, Αλεξόπουλος, Τριανταφυλλάκης.

ΡΟΔΟΣ: Πίτκας, Ρεβυθόπουλος, Νικολόπουλος, Καψάλης, Καραγιώργης, Μουμίν, Γκίνη, Αρναρέλλης, Βουργουτζής, Δελαπόρτας, Μαρτσάκης. Αγωνίστηκαν και οι: Τσίπρας, Πεχλιβανόπουλος, Καμπαγιέρο, Αθανασόπουλος, Παγώνης.