20/04/2024
Ομάδες | Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020 - 20:51

Χορταστική φιλική ισοπαλία για Ξάνθη και Καβάλα

Στο 3-3 Θρακιώτες και «αργοναύτες»

Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλαν ο Τόνι Πόποβιτς και ο Κώστας Ανυφαντάκης στο ισόπαλο 3-3 της Ξάνθης με την Καβάλα, στο σαββατιάτικο (26/9) φιλκό ματς που έγινε στο γήπεδο του ΑΟΞ.

Οι «αργοναύτες» προηγήθηκαν με τον Κουκόλη στο 10', για να προκύψει το 2-1 του α' ημιχρόνου από το γκολ του Θυμιάνη στο 20' και την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Θανάση Παπάζογλου στο 43', παράβαση που κέρδισε ο Πολέτο.

O Βαλαβανόπουλος ισοφάρισε για την Καβάλα, το 3-2 έγραψε ο Σουλεϊμάν Οκάν στο 64', για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Καζαντζίδης.

ΞΑΝΘΗ (Τόνι Πόποβιτς): Σταθάκης, Τ. Παπάζογλου, Τσαμούρης, Στάθης, Παντελιάδης, Τεσίγια, Θυμιάνης, Φασίδης, Σιατραβάνης, Πολέτο, Θ. Παπάζογλου.

Έπαιξαν στο β' ημίχρονο και οι: Βέλιτς, Βαλμάς, Λεωντσάκος, Ισαακίδης, Χαλήλ Ιμπράμ, Αλή, Φάκης, Τσιτσεκίδης, Σουλεϊμάν.

ΚΑΒΑΛΑ (Κώστας Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Γιαλαμούδης, Στίκας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Βαλαβανόπουλος, Θωμαΐδης, Κολλάς, Ορφανίδης, Κόκκορης.