29/03/2024
Ομάδες | Τρίτη 22 Σεπτεμβρίου 2020 - 20:02

Καλύτερος και φιλικά νικητής ο ΑΟΤ

Η ομάδα του Απόστολου Χαραλαμπίδη επιβλήθηκε με 2-0 του Απόλλωνα Λάρισας

Καλές εντυπώσεις άφησαν τα Τρίκαλα την Τρίτη (22/9), επικρατώντας με 2-0 του Απόλλωνα Λάρισας σε φιλικο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ελευθεροχωρίου.

Οι παίκτες του Απόστολου Χαραλαμπίδη ήταν καλύτεροι, με τον Αλμπάνη στο 18' να χάνει σπουδαία ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ αστοχώντας σε τετ α τετ με τον Πρίφτη, για να απαντήσουν στις ευκαιρίες οι «κυανόλευκοι» με τον Μπαστιάνο στο 37', που σημάδεψε το δοκάρι με σέντρα σουτ.

Ο ΑΟΤ μπήκε... φουριόζος στο β' ημίχρονο, με τον Σκόνδρα να βρίσκει δίχτυα στο 48' με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Αλμπάνης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με ωραίο πλασέ.

TΡΙΚΑΛΑ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γκάρας (53' Αρμάντο), Πιαστόπουλος (70' Ντάνας), Σουλιώτης (70' Ζώγκος), Κεχαγιάς (53' Ντιαλόσι), Νιάρος (70' Διαμαντόπουλος), Ριζογιάννης, Σκόνδρας (78' Λαμπίρης), Παπαγεωργίου (70' Λίτσιος), Πέλκας (53' Ευθυμίου), Αλμπάνης (62' Στεφανίδης), Σταματής (62' Μoλλά).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Νούσιος, Οκάν, Μόρας, Καρίκι, Χατζής, Λίταινας, Μπαλογιάννης, Μπαστιάνος, Σούλτσε, Γκουντρουμπής.

Πηγή ΦΩΤΟ: goaltrikala