29/03/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2020 - 23:06

Ξεκίνησαν με τεσσάρα οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού

Οι «πράσινοι» πήραν το διπλό με 4-1 κόντρα στον Ατρόμητο * Με 3-0 κέρδισε τον Παναιτωλικό ο ΠΑΟΚ

Με νίκες του ΠΑΟΚ και του Παναθηναϊκού συνεχίστηκε την Κυριακή (20/9) η 1η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Εφήβων της Σούπερ Λίγκας 1.

Οι «ασπρόμαυροι», που είναι και οι κάτοχοι του τίτλου, επιβλήθηκαν εντός έδρας του Παναιτωλικού με 3-0 χάρη σε γκολ του Βαρέλα στο 2', του Τσίκου με εύστοχο πέναλτι στο 24' και του Ιορδανίδη στο 84'.

Οι «πράσινοι» (ΦΩΤΟ), από την πλευρά τους, πήραν επιβλητικό διπλό στο Περιστέρι με 4-1 ενάντια στον Ατρόμητο, σημειώνοντας και τα τέσσερα τέρματά τους στο α' ημίχρονο.

Ο Κυριόπουλος μόλις στο 1ο λεπτό, ο Νταμπίζας στο 20' και ο Καλοσκάμης στο 29' και το 38' βρήκαν δίχτυα για το «τριφύλλι», με τους κυανόλευκους» να μειώνουν στο δεύτερο μέρος με γκολ του Μούτση.