19/04/2024
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2020 - 22:17

Ξεκίνησε με ήττα τα φιλικά η Δόξα Δράμας

Έχασε με 1-0 από την Αλεξανδρούπολη

Το πρώτο φιλικό ματς έδωσε η Δόξα Δράμας την Κυριακή (20/9), χάνοντας εκτός έδρας από την Αλεξανδρούπολη με 1-0.

Ο Θανάσης Κολιτσιδάκης δεν είχε διαθέσιμο τον Κόντο, ενώ χρόνο συμμετοχής πήραν παίκτες που είτε είναι υπό μεταγραφή είτε υπό δοκιμή, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν χάρη σε γκολ του Χριστοφορίδη στο 30ό λεπτό.

Σαμπανίδης και Μαυριάς έχασαν καλές ευκαιρίες στο α' ημίχρονο για τους «μαυραετούς», που πιθανότατα το προσεχές Σάββατο (26/9) θα δώσουν το δεύτερο φιλικό τους παιχνίδι με αντίπαλο τον Αιολικό στον Βώλακα.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ: Συριτούδης, Καρτσαμπάς, Λίτσιος, Κομεσίδης, Ζώτος, Μαυρομάτης, Ανυφαντάκης, Πατσιώρας, Χριστοφορίδης, Μαλτέζος, Καρακασίδης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Ηλιάδης, Μπόντι, Παπαργυρίου, Κουκόλης, Παπαϊωάννου, Πινδώνης, Ιμπάνιες, Παρασκευάς, Μακρυγιάννης, Σαμπανίδης, Μαυριάς.

Έπαιξαν και οι: Στεφανάκος, Πετρίδης, Γεωργιάδης, Τάσιος, Ρούτσης, Σπυρόπουλος, Αμαραντίδης, Μαρινάκης, Καλομοίρης, Χατζής, Παπαδόπουλος.