29/03/2024
Ιταλία | Κυριακή 26 Ιουλίου 2020 - 20:50

Πολύ κοντά στον υποβιβασμό η Λέτσε

Οδυνηρή ήττα με 3-2 από την Μπολόνια με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων

Πλάνα για τη Σέριε Β φαίνεται ότι θα πρέπει να ετοιμάζει η Λέτσε, χάνοντας εκτός έδρας με 3-2 από την Μπολόνια την Κυριακή (26/7).

Στο ματς της 36ης αγωνιστικής της Σέριε Α οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο... άψε σβήσε με 2-0 χάρη στα γκολ των Παλάσιο στο 2ο λεπτό και Σοριάνο στο 5ο, με την ομάδα του Παναγιώτη Ταχτσίδη (αντικαταστάθηκε στο 59' από τον Πετριτσιόνε) να βγάζει αντίδραση και να ισοφαρίζει με τα τέρματα των Μανκόζου στο 45'+2 και Φάλκο στο 66'.

Όμως, το σοκ ήρθε από το γκολ του Μούσα Μπάροου στο 90'+4 και οι φιλοξενούμενοι με 32 βαθμούς στη 18η θέση έμειναν στο -4 από την Τζένοα, που προφανώς και κρατά την τύχη στα χέρια της για να γλιτώσει τον υποβιβασμό στις δύο τελευταίες «στροφές» του ιταλικού πρωταθλήματος.

Από την πλευρά της, η Μπολόνια μετρά 46 πόντους στην 11η θέση.

Τα αποτελέσματα της 36ης αγωνιστικής

Παρασκευή (24/7)

Μίλαν - Αταλάντα 1-1 (14' Tσαλχάνογλου - 34' Zαπάτα)

Σάββατο (25/7)

Μπρέσια - Πάρμα 1-2 (62' Ντεσένα - 59' Νταρμιάν, 81' Κουλουσέβσκι)

Τζένοα - Ίντερ 0-3 (34', 90'+3 Λουκάκου, 83' Σάντσες)

Νάπολι - Σασουόλο 2-0 (8' Χισάι, 90'+4 Άλαν)

Κυριακή (26/7)

Μπολόνια - Λέτσε 3-2 (2' Παλάσιο, 5' Σοριάνο, 90'+4 Μπάροου - 45'+2 Μανκόζου, 66' Φάλκο)