20/04/2024
Ιταλία | Τρίτη 14 Ιουλίου 2020 - 00:52

Γύρισε στις νίκες η Ίντερ

Οι «νερατζούρι» επιβλήθηκαν με 3-1 της Τορίνο

Στον δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε η Ίντερ το βράδυ της Δευτέρας (13/7), επικρατώντας με 3-1 της Τορίνο στο «Μεάτσα».

Ο Μπελότι άνοιξε το σκορ για την «γκρανάτα» στο 17', με την ομάδα του Αντόνιο Κόντε να μπαίνει πολύ δυνατά στο β' ημίχρονο και να παίρνει προβάδισμα χάρη στα γκολ του Γιανγκ στο 49' και του Γκοντίν δύο λεπτά αργότερα.

Στο 61' ο Λαουτάρο Μαρτίνες διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και οι «νερατζούρι» με 68 βαθμούς σε 32 αγωνιστικές της Σέριε Α έπιασαν την Αταλάντα στη 2η θέση, όντας στο -8 από τη Γιουβέντους.

Η Τορίνο με 34 πόντους είναι 16η στην κατάταξη και στο +5 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής

Σάββατο (11/7)

Λάτσιο - Σασουόλο 1-2 (33' Λουίς Αλμπέρτο - 52' Ρασπαντόρι, 90'+1 Καπούτο)

Μπρέσια - Ρόμα 0-3 (48' Φάζιο, 62' Κάλινιτς,74' Τσανιόλο)

Γιουβέντους - Αταλάντα 2-2 (55' πέν., 90' πέν. Ρονάλντο  - 16' Ζαπάτα, 81' Μαλινόσκι)

Κυριακή (12/7)

Τζένοα - Σπαλ 2-0 (24' Πάντεφ, 54' Σένε)

Κάλιαρι - Λέτσε 0-0

Φιορεντίνα - Βερόνα 1-1 (90'+6 Κουτρόνε - 18' Φαραόνι)

Πάρμα - Μπολόνια 2-2 (90'+3 Κούρτιτς, 90'+5 Ινγκλέζε - 3' Ντανίλο, 16' Σοριάνο)

Ουντινέζε - Σαμπντόρια 1-3 (37' Λασάνια - 45'+1 Κουαλιαρέλα, 84' Μπονατσόλι, 90'+3 Γκαμπιαντίνι)

Νάπολι - Μίλαν 2-2 (34' Ντι Λορέντσο, 60' Μέρτενς - 20' Ερναντέζ, 73' πέν. Κεσιέ)

Δευτέρα (13/7)

Ίντερ - Τορίνο 3-1 (49' Γιανγκ, 51' Γκοντίν, 61' Λαουτάρο Μαρτίνες - 17' Μπελότι)