Βόλεϊ | Παρασκευή 3 Ιουλίου 2020 - 20:33

Έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε ο Παναθηναϊκός

Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 3-0 σετ του ΠΑΟΚ και έφεραν τη σειρά στο 1-1

Πολύ σκληρός για να… πεθάνει ο Παναθηναϊκός στο βόλεϊ ανδρών.

Οι Κυπελλούχοι Ελλάδος παρά το σοκ της Τετάρτης (1/7) και της ήττας από τον ΠΑΟΚ, την Παρασκευή έφεραν στα ίσα τη σειρά καθώς ισοφάρισαν σε 1-1 σετ κερδίζοντας εύκολα τον «Δικέφαλο» με 3-0.

Έτσι, η πρόκριση στους τελικούς θα κριθεί από το τρίτο και τελευταίο ματς την Κυριακή (5/7) στις 19:00.

Αναφορικά με το ματς της Παρασκευής ο Παναθηναϊκός συνάντησε δυσκολίες μόνο στο πρώτο σετ το οποίο και κατέκτησε με 29-27 με τον ΠΑΟΚ να αποδεικνύεται σκληρό καρύδι σε συνέχεια και από τη νίκη του με ανατροπή τη Δευτέρα.

Όμως στο δεύτερο σετ οι «πράσινοι» μπήκαν με ορμή και παίρνοντας γρήγορα το προβάδισμα έφτασαν εύκολα στην κατάκτησή του με 25-17, ενώ μαθημένοι από το πάθημα του πρώτου ματς μπήκαν με το γκάζι πατημένο και στο τρίτο σετ κερδίζοντας το με 25-18.

Τα σετ: 29-27, 25-17, 25-18