29/03/2024
ΛΑΜΙΑ | Σάββατο 7 Μαρτίου 2020 - 21:00

Φιλικό διπλό για τη Λαμία

Οι Φθιώτες επικράτησαν του Βόλου με 2-1

Nικηφόρο ήταν για τη Λαμία το σαββατιάτικο (7/3) φιλικό παιχνίδι με τον Βόλο, με την ομάδα του Άκη Μάντζιου να επικρατεί με 2-1 στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Ο Ταϊρόν έδωσε προβάδισμα στους Φθιώτες στο α' ημίχρονο, με την ισοφάριση για τους γηπεδούχους να έρχεται από γκολ του Γέντρισεκ στο 73'.

Τρία λεπτά αργότερα ήταν ο Βιγιάλμπα αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με διπλή προσπάθεια, με αμφότερους τους αντιπάλους να προσπαθούν να διατηρηθούν σε αγωνιστική εγρήγορση εν όψει των πλέι άουτ, που αργούν ακόμη.

Για τη Λαμία ξεκίνησαν οι: Θεοδωρόπουλος, Βάντερσον, Ασίγκμπα, Τζανετόπουλος, Σάλιακας, Μπουλούλης, Μπεχαράνο, Βιγιάλμπα, Μπλάνκο, Ταϊρόν, Σάσι.

Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κάχριμαν, Βασιλόγιαννης, Βύντρα, Μπιανκόνι, Ρόμανιτς, Αραβίδης.