25/04/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ | Δευτέρα 2 Μαρτίου 2020 - 04:14

Βοηθός Τεννέ: «Θα κυνηγήσουμε μέχρις εσχάτων τον στόχο μας»

Τι δήλωσε ο Θοδωρής Αντωνόπουλος στη συνέντευξη Τύπου μετά τη νίκη του Απόλλωνα Σμύρνης μέσα στην Άρτα

Ικανοποιημένος από την εμφάνιση και τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη ήταν ο Θοδωρής Αντωνόπουλος (ΦΩΤΟ) μετά το 2-1 του Απόλλωνα Σμύρνης επί της Α.Ε. Καραϊσκάκης την Κυριακή (1/3).

Ο βοηθός του Μπάμπη Τεννέ εκπροσώπησε την «Ελαφρά Ταξιαρχία» στη συνέντευξη Τύπου και ξεκαθάρισε ότι οι «κυανόλευκοι» θα τα δώσουν όλα για το στόχο τους, που δεν είναι άλλος από την άνοδο στη Σούπερ Λίγκα 1.

«Είχαμε μια δύσκολη αποστολή… Παίζαμε απέναντι σε μια καλή ομάδα, ιδιαίτερα δυνατή στην έδρα της. Με δικό της στιλ παιχνιδιού και με ψηλούς παίκτες και γεμάτο άξονα. Αντεπεξήλθαμε πάρα πολύ καλά και στα 90 λεπτά.

Είχαμε και αμυντική προσήλωση και όταν παίζαμε τετράδα και στο διάστημα που είχαμε με τρεις στο κέντρο της άμυνας, αλλά και στο επιθετικό κομμάτι κάναμε πάρα πολλές φάσεις πέρα από τα δύο γκολ. Ήταν ικανοποιητική η επιθετική μας συγκομιδή. Ο αντίπαλος μας έβαλε ένα γκολ σπάνιο και έτσι μπήκε ξανά στο παιχνίδι.

Γενικά καταφέραμε και απορροφήσαμε την πίεση του αντιπάλου. Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, οι παίκτες ήταν προσηλωμένοι στις οδηγίες του προπονητή μας και τις ακολούθησαν κατά γράμμα», δήλωσε ο Αντωνόπουλος και πρόσθεσε: «Πήραμε μια σημαντική νίκη και συνεχίζουμε, έχουμε ακόμα τρία παιχνίδια και πρέπει να πάρουμε την καλύτερη δυνατή συγκομιδή στην κανονική περίοδο για να κυνηγήσουμε μέχρις εσχάτων το στόχο μας».