19/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020 - 14:32

Ήταν καλύτερη η Κ19 του ΠΑΟΚ κόντρα στον Ολυμπιακό

Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν με 4-0 των «ερυθρόλευκων»

Με ευρεία νίκη του ΠΑΟΚ κόντρα στην αντίστοιχη του Ολυμπιακού κύλησε το ντέρμπι των «μικρών» για το πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας 1 την Κυριακή (23/2).

Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν 4-0 εντός έδρας για την 25η αγωνιστική, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το ματς από το πρώτο ημίχρονο και συνεχίζουν να έχουν τον πρώτο λόγο για τον τίτλο.

Η αρχή έγινε στο 31ο λεπτό, με τον Κούτσια να μπαίνει στη μεγάλη περιοχή και με το αριστερό να κάνει το 1-0.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Τζόλης έγινε αποδέκτης μπαλιάς από τον Τσιγγάρα και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 37' ο Τζόλης εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ο ρυθμός έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ, πάντως, να πετυχαίνει άλλο ένα γκολ, αυτή τη φορά με τον Γκορτεζιάνι που εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Γρόσδη στο 69' για το τελικό 4-0.

ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Παναγιώτου, Μιχαηλίδης, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας, Τάχατος (70' Αβεντισιάν), Κούτσιας (70' Πιπιλιάρης), Γιαξής, Γκορτεζιάνι (77' Πανίδης), Δούμτσης, Τζόλης (70' Κωνσταντέλιας).

OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Κεραμιδάς, Γκοτζαμανίδης, Νικολής, Μαρτίνης, Σουρλής, Φέκκας, Αρσενίδης, Μαρίνος, Καράκουτης (76' Κατσαβάκης), Μπουλλάρι (83' Σαπουντζής).