25/04/2024
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου 2020 - 09:20

Αποφασισμένος για πρόκριση στο Λονδίνο ο Βαλμπουενά

«Είμαστε θυμωμένοι αλλά πρέπει να συνεχίσουμε», είπε μετά την ήττα από την Άρσεναλ ο άσος του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός κοίταξε στα μάτια την Άρσεναλ, πάλεψε, αλλά τελικά ηττήθηκε 1-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης» και θα πρέπει να κυνηγήσει την ανατροπή στη ρεβάνς του Λονδίνου.

Ο Ματιέ Βαλμπουενά ήταν σαφώς απογοητευμένος μετά το ματς, αλλά έστειλε μήνυμα αντεπίθεσης για πρόκριση στην Αγγλία.

«Eίναι δύσκολο να χάνεις έτσι. Το αποτέλεσμα δεν αντιπροσωπεύει την εικόνα του αγώνα. Κάναμε ευκαιρίες, πιέσαμε πολύ και το γκολ ήρθε σε ένα λεπτό που ήμασταν πολύ δυνατοί. Είμαστε θυμωμένοι αλλά πρέπει να συνεχίσουμε. Θα πάμε στο Λονδίνο με σκοπό να προκριθούμε, έχουμε δείξει ότι μπορούμε να αντιμετωπίσουμε μεγάλες ομάδες όπως η Άρσεναλ και σκοπός μας είναι να προκριθούμε.

Ξεκινήσαμε πολύ καλά, ήταν καλές οι στιγμές που είχαμε στο πρώτο ημίχρονο, πρέπει να μαζέψουμε τις δυνάμεις μας και να προσπαθήσουμε να κάνουμε και στην Αγγλία μια πολύ καλή εμφάνιση όπως κάναμε και σήμερα, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο», είπε χαρακτηριστικά στην κάμερα της Cosmote TV ο Γάλλος.