25/04/2024
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2020 - 23:37

Αντωνίου: «Να διατηρήσουμε το καλό ρυθμό ως το τέλος» (video)

Στο ψυχικό σθένος των παικτών του στάθηκε ο τεχνικός του Λεβαδειακού

Τα εύκολα δύσκολα έκανε το απόγευμα της Δευτέρας (17/2) ο Λεβαδειακός απέναντι στην Παναχαϊκή την οποία νίκησε με 2-1 για τη 17η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2.

Ο τεχνικός των Βοιωτών, Σωτήρης Αντωνίου με δηλώσεις του στην κάμερα της ΕΡΤ στάθηκε στο ψυχικό σθένος που έδειξαν οι ποδοσφαιριστές του και παρά το 0-1, γύρισαν το ματς και πήραν τη νίκη.

Παράλληλα ο Λαρισαίος προπονητής ανέφερε ότι υπάρχουν ακόμα 15 παιχνίδια μέχρι το τέλος και σε αυτά θα πρέπει η ομάδα του να διατηρήσει το καλό της ρυθμό για να πάρει την άνοδο στη Σούπερ Λίγκα 1.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο Αντωνίου:

«Κάναμε μια δύσκολη νίκη. Χάσαμε πάρα πολλές ευκαιρίες στον επιθετικό μονόλογο μας στο πρώτο ημίχρονο. Μια άτυχη στιγμή μας έφερε πίσω στο σκορ. Όταν μένεις πίσω στο σκορ, σε γεμίζει άγχος γιατί είμαστε μια ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό. Αν εξαιρέσω τα πρώτα 10-12 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα μου έδειξε ψυχικό σθένος, γύρισε το ματς και συνεχίζουμε την προσπάθεια. Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου. Έχει άλλα 15 παιχνίδια και μέχρι το τέλος θα παλέψουμε για τον στόχο της ομάδας που είναι η άνοδος στην κατηγορία.

Η άνοδος θα γίνει μέσω των μπαράζ καθώς ο ΠΑΣ είναι... σε ένα απυρόβλητο;

«Το ΠΑΣ τον κερδίσαμε εκτός έδρας ενώ στα πλέι οφ έχουμε ακόμη δύο παιχνίδια. Έχουμε πίστη στην ομάδα».

Για το έργο που έχει παράξει στην ομάδα της Λιβαδειάς:

«Έχουμε καλούς παίκτες. Μια καλή ομάδα. Δουλεύουμε, προσπαθούμε και έχουμε ένα στόχο την άνοδο στην κατηγορία. Έχουμε τα εφόδια από τη διοίκηση και προσπαθούμε για το καλύτερο σε κάθε παιχνίδι, κάθε Κυριακή. Έχουμε ένα ρυθμό και να τον διατηρήσουμε μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος».