28/03/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2020 - 01:44

Ξέφυγαν στο +4 από τον Παναθηναϊκό οι Νέοι του ΠΑΟΚ

Οι «ασπρόμαυροι» νίκησαν εκτός έδρας την ΑΕΛ (0-2) * Γκέλαρε το «τριφύλλι» με Παναιτωλικό (0-0) * Τετράσφαιρος ο Ολυμπιακός με Πανιώνιο (4-2)

Mε κερδισμένο τον ΠΑΟΚ κύλησαν τα κυριακάτικα (16/2) ματς της 24ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας 1.

Οι «ασπρόμαυροι» με γκολ των Γκορτετζιάνι στο 42' και Τζόλη στο 48' νίκησαν εκτός έδρας την ΑΕΛ με 2-0, έφτασαν τους 55 βαθμούς και ξέφυγαν στο +4 από τον Παναθηναϊκό, που «κόλλησε» στο 0-0 με τον Παναιτωλικό στο Κορωπί.

Από την πλευρά του, ο ανεβασμένος Ολυμπιακός επικράτησε με 4-2 του Πανιωνίου στου Ρέντη, με τους Νεοσμυρνιώτες να ανοίγουν το σκορ στο 5' με τον Νίνο, για να ισοφαρίσει ο Τσέλιος στο 24'.

Προέκυψαν εν συνεχεία αποβολές για Μπέλιτς και Κουτσάκη και με 10 εναντίον 10 οι Πειραιώτες πήραν προβάδισμα με τον Γκοτζαμανίδη στο 81', αλλά δύο λεπτά αργότερα έγινε το 2-2 από τον Σταμάτη.

Τελικά, πήραν το τρίποντο οι «ερυθρόλευκοι» χάρη σε δύο γκολ του Μπουλάρι στο 90' και στις καθυστερήσεις, για να φτάσουν έτσι τους 44 βαθμούς.