29/03/2024
Γερμανία | Σάββατο 8 Φεβρουαρίου 2020 - 00:00

Την… προσπέρασε με πεντάρα

Εντυπωσιακή η Άιντραχτ Φρανκφούρτης στο 5-0 με την Άουγκσμπουργκ

Εντυπωσιακή ήταν η Άιντραχτ Φρανκφούρτης την Παρασκευή (7/2) κόντρα στην Άουγκσμπουργκ την οποία νίκησε με 5-0 στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 21ης αγωνιστικής στη Μπουντεσλίγκα.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Φρανκφούρτης προσπέρασε την αντίπαλό της καθώς ανέβηκε στους 28 βαθμούς, ενώ οι ηττημένοι παρέμειναν στους 26, με το πρωτάθλημα πάντως να συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον.

Χρειάστηκαν 37 λεπτά για να ανοίξει το σκορ η Άιντραχτ με τον Τσάντλερ στο λεπτό αυτό να κάνει το 1-0 με σουτ από το ύψος του πέναλτι, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 48’ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του κάνοντας το 2-0 με κεφαλιά. Οκτώ λεπτά μετά ο Σίλβα με κεφαλιά πέτυχε το 3-0, ενώ ο Κόστιτς στο 89’ και στο 90’ ήταν αυτός που ολοκλήρωσε το θρίαμβο της ομάδας του για το τελικό 5-0.

Το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (7/2)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ 5-0 (37', 48' Τσάντλερ, 56' Σίλβα, 89', 90' Κόστιτς)