25/04/2024
Πρωτάθλημα Νέων | Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2020 - 02:00

Επιβλητικοί οι Νέοι του ΠΑΣ Γιάννινα

Πήραν εντυπωσιακό διπλό με 5-2 κόντρα στην Κέρκυρα και οδηγούν σταθερά την κούρσα στον 2ο όμιλο

Στην κορυφή του 2ου ομίλου στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας 2 διατηρείται ο ΠΑΣ Γιάννινα, που πήρε εντυπωσιακό διπλό με 5-2 την Κυριακή (26/1) κόντρα στην Κέρκυρα.

Στο ματς της 8ης αγωνιστικής οι Ηπειρώτες άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γροσδάνη στο 6', παράβαση που κέρδισε ο Φερεντίνος, με τον Κύρκο στο 25ο λεπτό και τον Φερεντίνο στο 28ο να διαμορφώνουν το 0-3.

Οι Φαίακες μείωσαν προσωρινά, αλλά ο Κύρκος βρήκε ξανά δίχτυα στο 66' για το 1-4 και ο Μαχαίρας στο 80' έβαλε το πέμπτο γκολ των «κυανόλευκων», που δέχθηκαν στα τελευταία λεπτά ένα δεύτερο τέρμα για το τελικό 2-5.

Ο ΠΑΣ έφτασε τους 19 βαθμούς και είναι στο +4 από τη Δόξα Δράμας, πέμπτη στην κατάταξη η Κέρκυρα με 8 πόντους.