26/04/2024
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020 - 22:43

Γιαννίκης: «Ευχαριστημένος από την απόδοσή μας στο δεύτερο ημίχρονο»

Τι δήλωσε ο τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα μετά το «διπλό» επί του Εργοτέλη

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το Παγκρήτιο ο ΠΑΣ Γιάννινα επικρατώντας με 1-2 του Εργοτέλη.

Στις δήλωσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ο Αργύρης Γιαννίκης έκανε λόγο για ένα ενδιαφέρον ματς και εστίασε στο καλό δεύτερο ημίχρονο του «Άγιαξ της Ηπείρου».

«Πιστεύω σήμερα έγινε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι, καθώς είδαμε πολλές φάσεις και γκολ από δύο ομάδες που αγαπάνε να έχουν την μπάλα κάτω και να παίζουν ποδόσφαιρο. Έως το γκολ που πετύχαμε δεν είχαμε καλή απόδοση καθώς δημιουργήθηκαν προβλήματα στο κέντρο απ’ τον αντίπαλο. Από ένα υψηλό pressing καταφέραμε να βρεθούμε μπροστά στο σκορ και στο δεύτερο ημίχρονο με κάποιες κινήσεις που κάναμε πετύχαμε και δεύτερο τέρμα. Από μια λάθος μεταβίβαση προκαλέσαμε και το 1-2 αλλά είμαι αρκετά ευχαριστημένος απ’ την απόδοση στο δεύτερο μέρος, συνολικά. Συγχαρητήρια στην ομάδα μου και ό,τι καλύτερο στον Εργοτέλη για την συνέχεια», δήλωσε χαρακτηριστικά ο κόουτς του ΠΑΣ Γιάννινα.