28/03/2024
Αρχείο | Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020 - 15:59

Μοιρασιά χωρίς γκολ για Διαγόρα και Ο.Φ. Ιεράπετρας

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 στη Ρόδο

Από έναν βαθμό πήραν Διαγόρας και Ο.Φ. Ιεράπετρας στη Ρόδο το μεσημέρι της Κυριακής (26/1), μένοντας στο 0-0.

Το ματς δεν έκρυβε ιδιαίτερες συγκινήσεις, με τους γηπεδούχους να είναι σε γενικές γραμμές καλύτεροι, αλλά να μην καταφέρνουν να σκοράρουν και να απομακρύνονται από τις πρώτες θέσεις.

Το πρώτο μισάωρο κύλησε χωρίς ευκαιρίες, με τον ρυθμό να είναι αργός και τους παίκτες και των δύο ομάδων να κάνουν αρκετά λάθη.

Ο Καραγκιολίδης μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ένα σουτ του Πινιώτη μέσα από την περιοχή στο 32', ενώ στο 35' ο Κατσικοκέρης πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, στο 45', ο Αθανασίου εκτέλεσε φάουλ και ο Κασνέτσι έπιασε την κεφαλιά, όμως ο Καραγκιολίδης μπλόκαρε, με το 0-0 να διατηρείται μέχρι την ανάπαυλα.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στον ίδιο ρυθμό. Ο Βογιατζής απείλησε για τους Κρητικούς στο 50', αλλά η μπάλα πέρασε άουτ, ενώ ο Καραγιολίδης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ την μπάλα σε σουτ του Πινιώτη στο 57'. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε πρώτη του Μπαρμπαρούση στο 64', αλλά δεν δόθηκε κάτι, με τους Ροδίτες να πιέζουν για το γκολ στο φινάλε, αλλά αυτό να μην έρχεται ποτέ...

Κίτρινες: 23' Καρπαθάκης, 81' Ευαγγελιδάκης - 4' Αποστόλοπουλος, 70' Μάγκας, 79' Σέχου

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Πέτρος Ρουτζιέρης): Τσέλιος, Ευαγγελιδάκης, Παπαδόπουλος, Προβατίδης, Καρπαθάκης, Κασνέτσι, Αθανασίου (56' Πατσαρούχας), Πινιώτης, Γλυνός (38' λ.τ. Μπουρλάκης), Γούλας (70' Γεωργίου), Μπαρμπαρούσης.

Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Τίμος Καβακάς): Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης, Μάγκας, Σέχου, Σμίλτος, Χαντί (68' Χρυσοφάκης), Σκόνδρας, Βογιατζής, Κατσικοκέρης, Αποστολόπουλος (56' Μηνάς).