24/04/2024
Μπάσκετ | Τρίτη 21 Ιανουαρίου 2020 - 22:29

Πάλι ήττα για τον Προμηθέα

Έχασαν εντός έδρας με 70-68 από τη Βενέτσια οι Αχαιοί για το Eurocup

Tη δεύτερη ήττα του στον 6ο όμιλο του Εurocup γνώρισε ο Προμηθέας, χάνοντας το βράδυ της Τρίτης (21/1) με 70-68 από τη Βενέτσια στο «Δ. Τόφαλος».

Οι παίκτες του Μάκη Γιατρά ήταν και πάλι μακριά από τον καλό τους εαυτό, κυνηγώντας διαρκώς στο σκορ κι ενώ βρέθηκαν και στο -15 στο τρίτο δεκάλεπτο (40-55).

Έκαναν στην τελευταία περίοδο την αντεπίθεσή τους, ισοφάρισαν σε 58-58, αλλά στο φινάλε ο Μπαμπ αστόχησε σε τρίποντο και το ροζ φύλλο πήγε στα ιταλικά χέρια.

Ο Έλις ξεχώρισε με 21 πόντους για τους Αχαιούς, που έχουν ρεκόρ 1-2 στη φάση των «16».

Τα δεκάλεπτα: 17-23, 35-44, 50-58, 68-70

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Γιατράς): Χολ 5, Μπαμπ 4, Λίποβι 14 (2), Αγραβάνης 11 (1), Μαυροκεφαλίδης 1, Κασελάκης 2, Μάντζαρης 8, Κατσίβελης 2, Έλις 21.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ (Ντε Ραφαέλε): Ούντανοχ 4, Στόουν 3 (1), Μπράμος 7 (2), Τόνουτ 15 (2), Ντέι 7 (1), Ντε Νικολάο, Φιλόι 2, Βίντμαρ 4, Τσάπελ 8 (2), Ματσόλα 3 (1), Γουάτ 17.