20/04/2024
ΒΟΛΟΣ ΠΑΕ | Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020 - 23:48

Γκαγιέγκο: «Είχαμε 10-15 λεπτά που υποφέραμε στην άμυνα»

Αυτά δήλωσε ο προπονητής του Βόλου μετά τη «λευκή» ισοπαλία κόντρα στον Ατρόμητο

Ο Βόλος… άντεξε στην πίεση του Ατρόμητου και απέσπασε ισοπαλία με 0-0 στο Περιστέρι την Κυριακή (19/1), στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1.

Ο προπονητής της ομάδας της Μαγνησίας, Αλμπέρτο Γκαγιέγκο, έκανε λόγο στη συνέντευξη Τύπου για δύο διαφορετικές εικόνες στο παιχνίδι, τονίζοντας ότι ενώ στο πρώτο ημίχρονο ο Βόλος είχε τον έλεγχο και την κατοχή, στο δεύτερο μισό επέτρεψε στον Ατρόμητο να τον… κλείσει πίσω.

Επιπλέον σημείωσε ότι για ένα διάστημα 10-15 λεπτών η ομάδα του υπέφερε στην άμυνα, αλλά εν τέλει άντεξε στην πίεση.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου:

«Το παιχνίδι είχε διαφορετικά σημεία. Στην αρχή κοντρολάραμε το παιχνίδι, είχαμε κατοχή της μπάλας και στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος προσπάθησε να μας πάει πιο πίσω με κάποιες μεγάλες μπαλιές, κάναμε κάποια λάθη με την μπάλα και δώσαμε περισσότερες προσπάθειες στον αντίπαλο.

Είχαμε 10-15 λεπτά που υποφέραμε στην άμυνα, αλλά τα καταφέραμε.

Χρειαζόμασταν από κάποιους παίκτες μεγαλύτερη κινητικότητα για να είμαστε πιο επικίνδυνοι στην επίθεση».