20/04/2024
ΛΑΜΙΑ | Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020 - 23:45

Μάντζιος: «Μας αφήνει μια πικρία το χρονικό σημείο που δεχθήκαμε το γκολ»

Αυτό τόνισε ο τεχνικός της Λαμίας για την ισοπαλία με τον Παναιτωλικό

Στο... τσακ έχασε ένα σπουδαίο διπλό η Λαμία και ο Άκης Μάντζιος δήλωσε ότι αφήνει πικρή γεύση στην ομάδα του το τελικό 1-1 με τον Παναιτωλικό.

Ο τεχνικός των Φθιωτών, πάντως, φρόντισε να εστιάσει άμεσα την προσοχή των παικτών του στο δύσκολο εντός έδρας παιχνίδι της προσεχούς Πέμπτης (23/1) κόντρα στον ΠΑΟΚ.

«Ξέραμε ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε έναν δύσκολο αντίπαλο, ο οποίος χρειαζόταν βαθμούς. Ο Παναιτωλικός στο πρώτο εικοσάλεπτο μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι. Έκανε ευκαιρίες να προηγηθεί, αλλά δεν τα κατάφερε. Από εκεί και πέρα, εμείς ισορροπήσαμε το παιχνίδι, πατήσαμε καλύτερα στο γήπεδο και βρήκαμε το γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο νομίζω ελέγχαμε πλήρως το παιχνίδι. Είχε κάποια ανούσια υπεροχή ο Παναιτωλικός και δεν μας έκανε καμία φάση. Αντίθετα, εμείς είχαμε μια ευκαιρία να κλειδώσουμε το παιχνίδι. Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε και δεχθήκαμε ένα γκολ στο τελευταίο λεπτό, που σίγουρα μας αφήνει μια πικρία. Κυρίως για το χρονικό σημείο που δεχθήκαμε το γκολ.

Συνεχίζουμε. Πρέπει να ξεκουραστούμε, γιατί έχουμε ένα παιχνίδι την Πέμπτη με τον ΠΑΟΚ και πρέπει να ετοιμαστούμε για αυτό», δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου ο Μάντζιος.