25/04/2024
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020 - 23:37

Χάβος: «Τα παιδιά έδειξαν χαρακτήρα στο τέλος»

Όσα είπε ο τεχνικός του Παναιτωλικού για το «Χ» με τη Λαμία

Στο φινάλε απέφυγε τη δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα ο Παναιτωλικός και ο Μάκης Χάβος απένειμε τα εύσημα στους παίκτες του για την προσπάθειά τους κόντρα στη Λαμία.

Παράλληλα, ο τεχνικός των Αγρινιωτών είπε ότι είχε... γκαντεμιά η ομάδα του, δεχόμενη το γκολ στην πρώτη φάση που έφτιαξαν οι Φθιώτες στην αναμέτρηση.

«Νομίζω ότι στα πρώτα 25-30 λεπτά ήταν ο καλύτερος Παναιτωλικός από τη μέρα που έχω έρθει. Από εκεί και πέρα, η Λαμία ισορρόπησε το ματς και δεχθήκαμε το γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα. Στο δεύτερο μέρος έπεσε η ένταση και λόγω ψυχολογίας και λόγω κούρασης από τα 120 λεπτά που παίξαμε στη Νέα Σμύρνη και θα μπορούσε η Λαμία να κάνει και δεύτερο γκολ με τη φάση του Βασιλόγιαννη. Παρ' όλα αυτά, τα παιδιά έδειξαν χαρακτήρα και ισοφάρισαν στο τέλος και έχουμε πει ότι όταν ένα ματς δεν μπορείς να το κερδίσεις προσπαθείς να μην το χάσεις.

Το ποδόσφαιρο δεν είναι δίκαιο και το ξέρετε όλοι. Ο στόχος μας είναι να παίζουμε και καλό ποδόσφαιρο. Θα ανησυχούσα αν δεν κάναμε φάσεις. Πιστεύω ότι θα έρθουν και τα γκολ. Στο ποδόσφαιρο δεν παίζουμε μόνοι μας, παίζουν και οι αντίπαλοι. Είναι και θέμα γκαντεμιάς ότι σκόραρε ο αντίπαλος με την πρώτη φάση», δήλωσε ο Χάβος στη συνέντευξη Τύπου.