Γ’ ΕΘΝΙΚΗ | Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2020 - 23:21

Τάτσης: «Η ψυχολογία μας έπεσε μετά το γκολ...»

Λιγομίλητος ο τεχνικός του Πλατανιά μετά την ήττα από τον Λεβαδειακό

Δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στη Λιβαδειά ο Πλατανιάς, με τον Γιάννη Τάτση να μην έχει διάθεση για πολλά λόγια στη συνέντευξη Τύπου.

Ο τεχνικός των Χανιωτών είπε ότι έπεσε η ψυχολογία των παικτών του μετά το γκολ που δέχθηκαν, δεν ήταν καλοί επιθετικά κι έτσι δεν απεφεύχθη η ήττα.

«Τηρουμένων των αναλογιών η ομάδα προσπάθησε και όσο το σκορ ήταν στο 1-0 μπορούσαμε να διεκδικήσουμε το παιχνίδι. Ξεκινήσαμε πολύ καλά στα πρώτα δέκα λεπτά, αλλά στη ροή του αγώνα μετά από ένα κόρνερ υπέρ μας, τα παιδιά σταμάτησαν ζητώντας ένα πέναλτι και στην κόντρα επίθεση δεχθήκαμε το γκολ. Η ψυχολογία μας έπεσε, αλλά όσο ήταν στο 1-0 προσπαθούσαμε.

Στο β' ημίχρονο ισορροπήσαμε αμυντικά, αλλά δεν ήμασταν τόσο καλοί επιθετικά. Καλή συνέχεια στον Λεβαδειακό, δεν θέλω να πω κάτι άλλο», ανέφερε ο Τάτσης.