25/04/2024
Γ’ ΕΘΝΙΚΗ | Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020 - 14:46

Θεοδοσιάδης: «Η Κέρκυρα θα ενισχυθεί με 6-7 ποδοσφαιριστές»

Ευχαριστημένος από την προσπάθεια στο ματς με τον Απόλλωνα Λάρισας ο προπονητής των Φαιάκων προανήγγειλε μεταγραφές

Το δικό της Γολγοθά ανεβαίνει από το ξεκίνημα της σεζόν η Κέρκυρα, η οποία, όμως, δεν εγκαταλείπει τον αγώνα της… Μάλιστα, ο προπονητής των Φαιάκων, Νίκος Θεοδοσιάδης, μετά την ήττα από τον Απόλλωνα Λάρισας έκανε γνωστό ότι οι νησιώτες θα ενισχυθούν μεταγραφικές τις επόμενες ημέρες για να μπορέσουν να είναι ανταγωνιστικοί μέχρι τέλους στην Σούπερ Λίγκα 2, αφού τώρα έχουν μείνει με μόλις 15 παίκτες!

Συγκεκριμένα ο Θεοδοσιάδης μίλησε για ενίσχυση 6-7 ποδοσφαιριστών, ώστε το ρόστερ να μπορέσει να λειτουργήσει σε φυσιολογικά πλαίσια.

Αναλυτικά, ο κόουτς της Κέρκυρας τόνισε τα εξής στη συνέντευξη Τύπου: «Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι δεν είχε φάσεις και εμείς τακτικά τα πήγαμε πολύ καλά, ενώ είχαμε και ευκαιρίες για να ανοίξουμε το σκορ. Στο β’ ημίχρονο φάγαμε ένα γκολ, που φάνηκε να ξεκινά από οφσάιντ και εκεί άλλαξε εντελώς το ματς. Στη συνέχεια ο Απόλλων Λάρισας με την εμπειρία, αλλά και την καθοριστική, όπως αποδείχθηκε είσοδο του Μπαστακού μας αποδιοργάνωσε αγωνιστικά… Έτσι το μόνο που καταφέραμε ήταν να μειώσουμε το σκορ στο τέλος. Είμαι, πάντως, ευχαριστημένος από τα παιδιά και την προσπάθεια που κατέβαλαν. Τώρα περιμένουμε να ενισχυθούμε με 6-7 ποδοσφαιριστές για να μπορέσουμε να είμαστε ανταγωνιστικοί μέχρι τέλους. Η Κέρκυρα, εξάλλου τόσο κόντρα στον Απόλλωνα Λάρισας όσο και στο προηγούμενο ματς ίσα, που μπορέσαμε να κατεβάσουμε την ομάδα, καθώς μείναμε με 15 παίκτες. Τώρα όμως, αυτό θα αλλάξει…».