19/04/2024
Ισπανία | Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2020 - 15:21

Μπήκε με το... δεξί η Γρανάδα

Επικράτησε 1-0 στη Μαγιόρκα

Γούρι έφερε το νέο έτος στη Γρανάδα, αφού την Κυριακή (5/1) επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 1-0 της Μαγιόρκα εντός έδρας.

Οι δύο ομάδες δεν εντυπωσίασαν, με τα σκληρά μαρκαρίσματα να κόβουν συχνά τον ρυθμό, αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ στο 24ο λεπτό, όταν ο Σολδάδο έβγαλε την μπαλιά από τα δεξιά και ο Μοντόρο, τελείως αμαρκάριστος, πλάσαρε για το 1-0.

Η Γρανάδα πίεσε και για δεύτερο γκολ, ενώ όσο περνούσε ο χρόνος ανέβαινε και η Μαγιόρκα που έψαξε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο την ισοφάριση, αλλά αυτή δεν ήρθε...

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρούι Σίλβα, Βίκτορ Ντίαθ, Ντουάρτε, Χερμάν, Νέβα, Ετέκι, Μοντόρο (45'+2' Αζίζ), Πουέρτας (59' Φουλκέρ), Ματσίς (84' Βαδίγιο), Κάρλος Φερνάντεθ, Σολδάδο.

ΜΑΓΙΟΡΚΑ: Ρέινα, Γκάμεθ, Σέντλαρ (62' Αγκμπενιενού), Ράιγιο, Βαλιέντ, Σενέ (74' Πρατς), Σάλβα Σεβίγια (62' Φέμπας), Ντάνι Ροντρίγκες, Κούμπο, Κούτσο Ερνάντες, Λάγο Ζούνιορ.