25/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019 - 18:37

«Κόλλησαν» και στην Τρίπολη οι Νέοι του Ολυμπιακού

Έμειναν στο 0-0 με τον Αστέρα οι «ερυθρόλευκοι» * Διπλό η ΑΕΚ επί της Ξάνθης (0-1)

Άλλη μία βαθμολογική απώλεια κατέγραψε η Κ19 του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας 1, καθώς την Κυριακή (15/12) περιορίστηκε στο εκτός έδρας 0-0 με τον Αστέρα Τρίπολης.

Στην αναμέτρηση της 14ης αγωνιστικής ήταν καλύτεροι οι «ερυθρόλευκοι» κι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες στο α' ημίχρονο, ενώ οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους είχαν δοκάρι στο 53' ύστερα από σουτ του Αλί Μπαμπά.

Στις καθυστερήσεις ο Μπουλάρι για τους Πειραιώτες αστόχησε από πλεονεκτική θέση και ο Ολυμπιακός με 22 βαθμούς παραμένει στην 5η θέση, όντας στο -14 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Κ19: Χριστοδουλής, Κάρδαρης, Γουσέτης (72' Παπαδόπουλος), Γλυνός, Χριστόπουλος, Τανουσάι, Μούγιος (57' Μιχόπουλος), Κανελλόπουλος, Aλί Μπαμπά, Τζίμας, Θεοδωρίδης (87' Ματθαίου).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19: Τζολάκης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Κεραμίδας (82' Ντότης), Νεοφυτίδης (82' Φέκκας), Νικόλης, Μπέλιτς, Μαρίνος (67' Μαρτίνης), Σουρλής (75' Κατσαβάκης), Τσέλιος, Βοΐλης (75' Μπουλάρι).

Στο άλλο ματς της ημέρας η ΑΕΚ με γκολ του Μαχαίρα στο 21' πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ξάνθης με 1-0.