20/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019 - 14:14

Διακοπή λόγω καιρικών συνθηκών στο ντέρμπι των «αιωνίων» της Κ17

Το παιχνίδι θα συνεχιστεί την Τετάρτη (18/12) από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου με το σκορ στο 0-2 υπέρ του Ολυμπιακού

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός αναμετρήθηκαν το Σάββατο (14/12) στο «Γεώργιος Καλαφάτης» για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Σούπερ Λίγκας 1.

Το παιχνίδι διακόπηκε πριν ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο λόγω ακραίων καιρικών συνθηκών, καθώς το προπονητικό κέντρο του «τριφυλλιού» γέμισε… νερά, τα οποία θα έθεταν σε σοβαρό κίνδυνο τη σωματική ακεραιότητα των ποδοσφαιριστών.

Ο Ολυμπιακός είχε επιβάλει το ρυθμό του στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε να προηγείται με 0-2 με δύο γκολ του Συρμή στο 5’ και το 19’, έπειτα από ασίστ των Φρέρη και Λιοφάγου αντίστοιχα.

Οι δύο ομάδες δε βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο και έτσι το ματς θα συνεχιστεί από το δεύτερο ημίχρονο και με το σκορ στο 0-2 υπέρ των Πειραιωτών την προσεχή Τετάρτη (18/12) στις 17:00.